----- Reklama -----

GOLF MILL

20 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Trzy najlepsze szpitale dziecięce w Illinois - Lurie Children's Hospital of Chicago, University of Chicago Medicine Comer Children's Hospital (znany wcześniej jako University of Chicago Children's Hospital) oraz Advocate Children's Hospital w Oak Lawn - znalazły się na liście najlepszych placówek medycznych specjalizujących się w leczeniu dzieci w kraju - według najnowszego rankingu US News & World Report na lata 2022-23.

I chociaż Lurie po raz kolejny znalazł się wśród 50 najlepszych szpitali w Stanach Zjednoczonych w każdej z dziewięciu kategorii, w których został oceniony, to nie trafił na listę honorową 10 najwyżej ocenianych szpitali w całym kraju.

„Cieszymy się, że po raz kolejny jesteśmy najwyżej notowanym szpitalem dziecięcym w Illinois i awansowaliśmy w kluczowych specjalizacjach, takich jak nowotwory, urologia, ortopedia, endokrynologia i pulmonologia. Pozostajemy również w pierwszej dziesiątce w kraju w dziedzinie raka, kardiologii, neonatologii i urologii” – powiedział w oświadczeniu dr Derek Wheeler, naczelny lekarz w Lurie.

Dr John Cunningham, szef wydziału pediatrii w UChicago Medicine i naczelny lekarz w Comer wyraził podobne zadowolenie z uzyskanego wyróżnienia: „To zaszczyt znaleźć się na liście, ponieważ zwiększyliśmy liczbę sklasyfikowanych specjalizacji i podnieśliśmy się na 14 miejsce na Środkowym Zachodzie” – powiedział. „Na Midwest jest wiele znakomitych szpitali. Naszym celem jest znalezienie się w pierwszej piątce”.

W zeszłym roku Comer zajął 19. miejsce na Midwest, podczas gdy Lurie, który w zeszłym roku był trzecim najlepiej ocenianym szpitalem, w tym roku był na siódmym miejscu w naszym regionie.

Advocate Children's zajęło w tym roku 21 miejsce na Midwest, w porównaniu z 23 miejscem rok wcześniej.

Comer Hospital UChicago Medicine znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce szpitali w całym kraju w czterech specjalnościach: urologii, onkologii, gastroenterologii i neonatologii. Dr Cunningham powiedział, że spodziewa się, że Comer pojawi się w nadchodzących latach w większej liczbie specjalności na liście. Dodał, iż niektóre obszary, w których szpital „wyróżnia się”, obejmują ortopedię dziecięcą i neurobilogii, w której Comer prowadzi ogólnokrajowy program leczenia padaczki.

Advocate Children's, jeden z partnerów pediatrycznych firmy Comer, był trzecim w kolejności szpitalem dziecięcym. Adwokat znalazł się w czołówce 50 szpitali w kraju, nr 34, w specjalności kardiologia i kardiochirurgia.

 

Najlepsze z najlepszych szpitale dziecięce

 

Na honorowej liście (ogólny ranking) pierwsza piątka wygląda następująco:

 

1.       Boston Children's Hospital.

2.       Texas Children's Hospital, Houston.

3.       Cincinnati Children's Hospital Medical Center.

4.       Children's Hospital of Philadelphia.

5.       Children's National Hospital, Washington, D.C.

 

Pod względem leczenia nowotworów:

 

1.       Dana-Farber/Boston Children`s Hospital

2.       St. Jude Children`s Research Hospital

3.       Cincinnati Children`s Hospital Medical Center

4.       Texas Children`s Hospital

5.       Children`s Hospital of Philadelphia

 

Kardiologia i chirurgia serca:

 

1.       Texas Children`s Hospital

2.       Boston Children's Hospital

3.       UPMC Children`s Hospital of Pittsburgh

4.       MUSC Children`s Heart Network of S. Carolina

5.       New York-Presbyterian Hospital Columbia-Cornell

 

Wszyskie kategorie wraz z uzasadnieniem na stronie health.usnews.com

----- Reklama -----

Vallas For Mayor - Polonia głosuje na Vallasa

----- Reklama -----

Vallas For Mayor - Polonia głosuje na Vallasa

----- Reklama -----

OBAMACARE - MEDICARE

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor

Subskrybuj MONITOR

Otrzymuj gazetę za darmo na swój email w każdy piątek.