----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Uber Technologies zapowiedziało zwolnienie kolejnych 3 tysiące pracowników i zamknięcie około 45 swoich biur na całym świecie, w czasie, kiedy pandemia koronawirusa sieje spustoszenie w działalności firm typy ride-share.

Dyrektor generalny, Dara Khosrowshahi wysłał pracownikom wiadomość email z powiadomieniem o zwolnieniach. W połączeniu z wcześniejszymi redukcjami ogłoszonymi na początku tego miesiąca, Ubez zwolni w sumie około 6,700 pracowników, czyli około 25% swojej światowej siły roboczej.

W związku ze zwolnieniami pojawiają się pytania dotyczące przyszłości Ubera w Chicago.
Firma z siedzibą główną w San Francisco ogłosiła w ubiegłym roku podpisanie 10-letniej umowy najmu na powierzchnię 463,000 stóp kwadratowych budynku Starej Poczty w Chicago. Uber planował konsolidację swoich biur w Chicago i zatrudnienie 2,000 pracowników w ciągu trzech lat. W ubiegłym miesiącu firma wstrzymała prace budowlane z powodu pandemii i przesunęła pierwotną datę planowanego wprowadzenia się z jesieni br. na przyszły rok.

"Chociaż nie spodziewamy się korzystać z tych biur do 2021 roku, nie przewidujemy żadnych zmian w naszej strategii w tym momencie" - poinformowała rzeczniczka firmy w poniedziałek, jednocześnie odmawiając podania całkowitej liczby zwolnień w Chicago.

We wrześniu firma zatrudniała ponad tysiąc pracowników w regionie Chicago, w tym pracowników firm Uber Eats i Uber Ride, takich jak pracownicy sprzedaży, prawnicy, pracownicy działu marketingu w Chicago i innych rynkach rejonu Midwest.

W swoim emailu do pracowników Khosrowshahi powiedział, iż miał nadzieję, że firma będzie w stanie przeczekać pandemię i konsultował się z innymi dyrektorami generalnymi zmagając się z koniecznością podjęcia decyzji o zwolnieniach.

"Ostatecznie zdałem sobie sprawę, że nadzieja, iż świat powróci do normalności w przewidywalnych ramach czasowych... nie była realną opcją" - powiedział. "Musimy podjąć te trudne decyzje, aby utrzymać się na własnych nogach, zabezpieczyć naszą przyszłość i móc kontynuować naszą misję".

Liczba rezerwacji w Uber Rides spadła w kwietniu o 80%, ale zwiększa się zapotrzebowanie na usługi Uber Eats, kiedy restauracje w okresie pandemii skupiają się na dowożeniu posiłków do klientów.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Uber rozważa przejęcie firmy Grubhub w Chicago. Potencjalna umowa, której nie potwierdziła żadna z firm, połączyłby dwie największe platformy dostaw żywności w kraju.