----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Walmart ogłosiła we wtorek, że pokryje 100% czesnego i kosztów książek w collegu swoim pracownikom w ramach programu edukacyjnego Live Better U.

Wcześniej pracownicy musieli płacić 1 dolara dziennie za dostęp do LBU.

Od 16 sierpnia opłata ta zostanie zniesiona dla ok. 1.5 miliona zatrudnionych w niepełnym i pełnym wymiarze godzin pracowników Walmart i Sam's Club, co pozwoli im zdobywać stopnie naukowe lub umiejętności handlowe bez konieczności zaciągania dodatkowego zadłużenia.

Firma zapowiedziała we wtorkowym komunikacie, że zamierza zainwestować prawie 1 miliard dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat w "szkolenie i rozwój kariery" swoich pracowników.

"Ta inwestycja to kolejny sposób, w jaki możemy wspierać naszych pracowników w realizowaniu ich pasji i celów, jednocześnie usuwając bariery, które zbyt często uniemożliwiają dorosłym pracującym studentom uzyskanie stopni naukowych" - powiedziała Lorraine Stomski starsza wiceprezes ds. edukacji w firmie Walmart.

Od uruchomienia programu w 2018 roku wzięło w nim udział ponad 52,000 pracowników, a 8,000 ukończyło studia. Prawie 28,000 osób uczestniczyło w programie tego lata.

Pracownicy kwalifikują się do udziału w programie już pierwszego dnia pracy w Walmart, poinformował przedstawiciel firmy, dodając, że programy edukacyjne są wybierane pod kątem przyszłej kariery zawodowej.

 

jm