Walmart walczy z plastikiem
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Walmart rozpocznie sprzedaż toreb wielokrotnego użytku przy swoich kasach w celu zmniejszenia ilości plastikowych odpadów.

Firma poinformowała w środę, że inicjatywa związana ze stosowaniem toreb wielokrotnego użytku, rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na kwestie ekologii i wymagają produktów i opakowań przyjaznych dla środowiska.

Torby wielokrotnego użytku wykonane są z plastiku pochodzącego z recyklingu i będą dostępne w sprzedaży za 98 centów.

Działania firmy Walmart podejmowane są w momencie, gdy wielu detalistów i rządów państw dąży do odejścia od stosowania jednorazowych torebek na zakupy i plastikowych przedmiotów. Kroger zapowiedział wyeliminowanie w swoich sklepach plastikowych toreb do 2025 roku. Starbucks twierdzi, że do 2020 roku wycofa wszystkie plastikowe słomki ze swoich kawiarni.

Nowy Jork stanie się drugim po Kalifornii stanem zakazującym stosowania jednorazowych plastikowych toreb. Parlament Europejski zatwierdził ustawę zakazującą szerokiej gamy produktów z tworzyw sztucznych, takich jak słomki, patyczki i sztućce, która ma być wprowadzona do 2021 roku.

W lutym Walmart zobowiązał się do radykalnego zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych, zapowiadając, że do 2025 roku będzie starał się oferować w 100% nadające się do recyklingu opakowania wielokrotnego użytku lub przemysłowe kompostowalne opakowania do pakowania własnych marek.

Większość tworzyw sztucznych nie ulega biodegradacji, a ogromne ilości śmieci, które gromadzone są na składowiskach, emitują gazy cieplarniane i przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego ilość tworzy sztucznych w oceanach przewyższy liczbę ryb do 2050 roku.

Firma Walmart, która zatrudnia ponad 2 miliony pracowników na całym świecie, również pracuje nad ograniczeniem emisji pochodzących z jej globalnego łańcucha dostaw i zapowiedziała, iż zwiększy wykorzystanie zrównoważonych tekstyliów i będzie w 100 procentach zasilana energią odnawialną do 2025 roku.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: