Wędkarsko-myśliwskie kolędowanie
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Piętnastego grudnia w sali bankietowej „Didi” odbyło się spotkanie opłatkowe istniejącego od blisko czterdziestu lat polonijnego klubu wędkarsko-myśliwskiego – Polish Fishing and Hunting Club.

Gości powitał prezes klubu Jacek Sokołowski, który po wieloletniej wiceprezesurze w kwietniu tego roku przejął stery tej najstarszej polonijnej organizacji wędkarsko-myśliwskiej. „Od siedmiu lat w naszym klubie organizujemy spotkania wigilijne. Do udziału zapraszamy wszystkich członków naszego klubu oraz gości z innych organizacji. To dobra okazja, żeby w koleżeńskim gronie zjeść smaczny posiłek, podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i podziękować naszym małżonkom, dzięki wyrozumiałości których możemy kontynuować nasze stosunkowo czasochłonne hobby (…). Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragnę życzyć wszystkim zdrowia, pomyślności, owocnych wędkarsko-myśliwskich wypraw, zdobycia cennych trofeów i osiągnięcia jak najlepszych wyników w zawodach strzeleckich” – powiedział prezes Jacek Sokołowski, który wraz z wiceprezesem ds. wędkarskich Janem Dąbrowskim oraz zajmującym się sekcją myśliwską Stanisławem Kiersznowskim w kwietniu tego roku przejęli organizację z rąk Jerzego Krawczyka, który kierował nią przez sześć minionych lat. Z tej okazji koledzy przygotowali mu okolicznościową niespodziankę.

Podziękowania i okolicznościowe upominki otrzymały wszystkie uczestniczące w kolacji panie, dzięki wyrozumiałości których panowie mogą realizować swoje pasje. Wiele pań z grona małżonek i partnerek osobiście jest zaangażowanych w działalność klubu wędkując i polując, a przede wszystkim pomagając w organizacji licznych zawodów i spotkań, przygotowując posiłki i organizując funkcjonowanie biura zawodów. Nagrody i upominki w asyście prezesa Jacka wręczał honorowy prezes organizacji Bogdan Olejniczak

Do koleżeńskich życzeń i podziękowań za współpracę dołączył prezes Koła „Hubertus” Wacław Ustupski, Zbigniew Stachura z „Zewu Natury”, prezes „Safari International Club” Anna Rafa-Kłos.

Święta i kończący się rok są dobrą okazją do jego podsumowania. 2019 rok w 37-letniej historii klubu był kolejnym, który zapisał się wieloma udanymi imprezami. Po kwietniowych wyborach nowych władz, odbyły się czerwcowe zawody zorganizowane w ramach wędkarskiego Dnia Dziecka. Uczestniczyło w nich blisko 150 dzieci. Dla wszystkich były prezenty i bezpłatny posiłek. „Najważniejszym aspektem tych zawodów jest fakt, że wszyscy młodzi wędkarze otrzymują pamiątkowe medale uczestnictwa. Jednym z przesłań, które zadecydowały o tym, że w tym roku zawody odbyły się po raz dwudziesty drugi jest zaproponowanie dzieciom i ich rodzicom spędzenia wolnego czasu w oderwaniu od komputerowych ekranów i innych elektronicznych gadżetów, które coraz częściej uzależniają nasze dzieci. Chodzi także o bezpośredni kontakt z przyrodą. My nie zatrzymujemy złowionych rybek, ale je wypuszczamy i dzieci mają okazję zobaczyć żywe rybki, które następnie są wypuszczane. Uczą się w ten sposób, że o przyrodę trzeba dbać” – powiedział prezes Jacek Sokołowski

Po wędkarskim Dniu Dziecka 20 lipca w zaprzyjaźnionym ośrodku „Jack & Lidia’s Resort” odbył się piknik klubowy. Kilkanaście dni później na strzelnicy Northbrook Sports Club odbyły się zawody o Puchar Wyborowego Strzelca. W wrześniu z kolei odbyły się dziewiąte otwarte klubowe zawody wędkarskie na jeziorze Delavan Lake w Wisconsin. Na 21 grudnia zaplanowano polowanie na bażanty. Sezon sportowy w Nowym Roku rozpocznie szósta edycja „Annual Ice Fishing Tournament” w Green Bay. 15 lutego odbędzie się Walentynkowy Bal Myśliwski połączony z ogłoszeniem wyników rywalizacji sportowej w 2019 oraz wręczeniem nagród i pucharów.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

{gallery}wędkarskie-koledowanie-2019{/gallery}