Wielkanocny kiermasz harcerski
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W miniony weekend w sali pod kościołem św. Władysława odbył się doroczny wiosenny kiermasz harcerski. „Nasz kiermasz ma charakter zarobkowy z jednoczesnym budowaniem świetnej atmosfery w naszej rodzinie harcerskiej. Oczywiście impreza jest otwarta dla wszystkich. Mamy gry i zabawy dla dzieci z fantami, są stoiska, gdzie można zakupić świąteczne dekoracje łącznie ze świeżymi baziami oraz robionymi palmami. Jest kuchnia i kawiarenka oraz występy naszych zespołów. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów letniego wypoczynku harcerzy” – powiedziała druhna Anna Pierga, która czuwała nad całością dwudniowej imprezy.

Druhny i druhowie przygotowali stoiska z licznymi grami i konkursami. Można było kupić również świąteczne akcesoria i stroiki. W programie artystycznym wystąpiły harcerskie zespoły taneczne „Lechici” i „Orlęta. Gwoździem programu był pokaz taneczny grupy rodziców pracujących pod kierownictwem Beaty Więcek, którzy zaprezentowali pokaz tańców amerykańskich. W niedzielę gościnnie wystąpił zespół tańca nowoczesnego JUMP. Na scenie swoje umiejętności pokazali zawodnicy z klubu szermierczego i judocy.

Od lat w kiermaszu ze stoiskiem rękodzieła artystycznego uczestniczy Janina Piotrowska, sybiraczka i harcerka. Własnego wypieku chleb z kolei rozprowadzała Maria Gwiżdż. Dochód ze sprzedaży, tak jak i z pozostałych stoisk trafi na konto harcerskiej rodziny. Była przewodnicząca Obwodu ZHP Barbara Chałko promowała wydawnictwa harcerskie ukazujące historię polonijnej harcerskiej rodziny w Wietrznym Mieście. Kuchnia oferowała smaczne potrawy oraz ciasta. Było wiele dobrej zabawy i śmiechu. Odbyła się loteria z wieloma cennymi nagrodami.

„Pierwszy raz w życiu na kiermaszu wygrałam nagrodę. To jest niesamowite. Nie mogę w to uwierzyć” – powiedziała zwyciężczyni loterii 50/50 Beata Więcek.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak