Willis Tower po nowemu
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Piątek 23 kwietnia był wielkim dniem nie tylko dla mieszkańców Chicago, ale także dla turystów, których w Wietrznym Mieście powoli przybywa. W Willis Tower otwarto odnowiony taras widokowy, ale to nie jedyne zmiany w najwyższym budynku w mieście.

Trwający i stale przyspieszający narodowy program szczepień, a także powolne łagodzenie restrykcji na różnych poziomach mają sprawić, że gospodarka, a co za tym idzie także turystyka, zaczną się odbudowywać. Nowy taras widokowy ma być wisienką na torcie, bo to miejsce jest jedną z głównych trakcji przyciągających turystów do Wietrznego Miasta.

Remont na różnych etapach trwał niemal 3 lata. Odnowiony „Skydeck” ma powierzchnię 45,000 stóp kwadratowych. Zdaniem dyrektora zarządzającego, odnowiony taras to częściowo muzeum Chicago, częściowo muzeum selfie, częściowo architektoniczna wycieczka wzdłuż rzeki i jednocześnie muzeum dla dzieci - „W 2009 roku przeprowadziliśmy remont, który pokazał kompleksowe doświadczenie Chicago. Teraz chcemy pokazać ludziom, co jest warte uwagi w tym mieście. Intencją jest swobodne poznawanie walorów i kultury dedykowane Chicago” - mówi Randy Stancik

2

Odnowiony taras to nie jedyne zmiany czekające na turystów w Willis Tower. Na dolnej kondygnacji powstało interaktywne muzeum pokazujące m.in. wszystkie etapy budowy i rozbudowy Chicago, a makiety i projekcje zostały wzbogacone o efekty świetlne, wizualne i dźwiękowe. W sekcji „Architektura” uwagę gości zwróci kilkuminutowy film pokazujący panoramę Chicago z lotu ptaka - kilka budynków zostało dodatkowo wyszczególnionych miniaturowymi replikami konstrukcji i faktami dotyczącymi ich budowy. Z nieba na ziemię – kolejnym punktem programu jest m.in. przejażdżka kolejką po dziewięciu dzielnicach. Na koniec deser - „Taste of Chicago”, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć znane chicagowskie potrawy - przy pizzy i hot-dogu w stylu chicagowskim można zrobić sobie zdjęcie. Na taki kompleksowy spacer odwiedzający Willis Tower goście muszą zarezerwować sobie około 50 minut. Dopiero po spacerze można dostać na się na wyczekiwane 103 piętro i wyremontowany taras widokowy. Można więc podejść bezpośrednio do okien i podziwiać panoramę Wietrznego Miasta z 4 szklanych balkonów, czyli tzw. „The Ledge”. Największe zmiany dotyczą dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, dla który przygotowano wiele udogodnień. Oprócz tego zostały zainstalowane interaktywne monitory, dzięki którym będzie można zobaczyć panoramę nawet przy niesprzyjającej pogodzie, kiedy to osoby wjeżdżące na górę mogą zobaczyć tylko szarą plamę. Teraz ma być inaczej, bo widoczność ma być dobra nawet na kilkadziesiąt mil przy niesprzyjającej pogodzie. Na tych monitorach będą też wyświetlane informacje o budynkach i atrakcjach, które nie zostały uwzględnione w spacerze na dolnej kondygnacji.

Skydeck w Willis Tower będzie otwarty codziennie od 9:00 rano do 10:00 wieczorem. Bilety można kupić na stronie internetowej theskydeck.com lub na miejscu. Administratorzy zachęcają do kupowanie wejściówek z wyprzedzeniem, bo wewnątrz może przybywać tylko 25% pierwotnie zakładanej liczby osób.

fk