----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Setki klubów sportowych i siłowni w mieście pozostają zamknięte już ponad sześciu tygodni. Ogólnie rzecz biorąc, te miejsca są postrzegane jako przestrzenie, gdzie trudno jest utrzymać dystans społeczny, gdzie ludzie ćwiczą, pocą się, oddychają ciężko i używają tych samych maszyn oraz przyrządów, co narusza wiele wprowadzonych ograniczeń, mających na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Ale właściciele zapewniają, że każda siłownia jest inna i wiele ma nadzieję na ponowne otwarcie z dniem 1 czerwca, przy zachowaniu nowych procedur dotyczących dystansu społecznego i aktualnych wytycznych zdrowotnych.

Josh Siroko, współwłaściciel siłowni w River North, twierdzi, że miejsca te są "niezbędnymi" firmami, którym należy zezwolić na ponowne otwarcie, jeśli będą w stanie przestrzegać wytycznych zdrowotnych.

Według pięciofazowego planu gubernatora na ponowne otwarcie stanu, przejście do fazy trzeciej może nastąpić pod koniec miesiąca, na podstawie zadowalających danych medycznych. W tej fazie siłownie i kluby fitness mogłyby oferować zajęcia na świeżym powietrzu oraz indywidualne sesje treningowe.

"Naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych klientów i pracowników. Nie chcemy pozwolić na wejście tłumów zaraz po tym, jak będziemy mogli otworzyć siłownie" - powiedział Siroko. "Ludzie są gotowi, aby wrócić na siłownie, my jesteśmy gotowi, aby je ponownie otworzyć".

JM