Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Olbrzymie pękniecie w przejściu dla pieszych pod Lake Shore Drive pozwala przechodniom spojrzeć w górę i zobaczyć światło dzienne i przejeżdżające samochody powyżej. To jeden z przykładów kruszenia betonu i postępującej erozji.

Niektórzy nazywają to normalnym zużyciem na głównej arterii, ale alderman z 2. dzielnicy, Brain Hopkins, twierdzi, iż to nie jest normalne.

„W niektórych przypadkach, z powodu burz, jakie ostatnio miały miejsce, woda z jeziora wylewa na Lake Shore Drive i pokazuje się na zachodniej stronie Lake Shore Drive” powiedział. „To nie zdarzało się nigdy wcześniej w historii Chicago, więc jezioro w tej chwili po prostu niszczy Lake Shore Drive i przejście pod nim”.

Radny twierdzi, że szkody i problemy obserwowane w ostatnich miesiącach i latach są tak naprawdę oznakami czegoś większego; zwłaszcza przy wzroście poziomu wody i dowodów wynikających z przeprowadzonych testów – że poziom wody wpływa na obszary w sposób, jakiego nie jesteśmy w stanie zobaczyć.

„Widzieliśmy, co się ostatnio wydarzyło, kawałki betonu spadające z Grand Avenue Bridge” – powiedział Hopkins. „Wiemy, że woda z jeziora przenika dalej i dalej”.

Hopkins znalazł środki w swoim budżecie na przeprowadzenie napraw niektórych uszkodzeń.

„Robimy to na zasadzie chwilowego załatania problemu, ale to nie jest rozwiązanie długoterminowe” – powiedział Hopkins. „Mamy nadzieję, że gubernator Pritzker przeznaczy trochę środków na kapitałowy projekt odbudowy Lake Shore Drive”.

Radny dodał, że nie stać nas na alternatywę.

„Alternatywą jest pozwolenie na erozję Lake Shore Drive do jeziora, a na to nie możemy sobie pozwolić”.

Stacja CBS2 zapytała biuro administracji gubernatora Pritzkera o ewentualne fundusze na naprawę Lake Shore Drive w planie kapitałowym. W odpowiedzi zwrócono uwagę na zniszczoną infrastrukturę w całym stanie, czym zamierza się zająć gubernator.

Rzecznicy chicagowskiego Departamentu ds. Transportu twierdzą, iż CDOT pracuje nad planowymi naprawami, które mają być zakończone przed sezonem letnim, ale naprawy zostały nieco opóźnione z powodu niedawnej deszczowej pogody.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: