Wspomóż Dar Serca!
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zachęcamy do udziału w dorocznym Radiotonie Daru Serca, organizowanym na falach radia 1030 AM. To już w najbliższy weekend - 13 i 14 lutego - po raz 24. będziemy mieli okazję wspomóc organizację, która przez lata swej działalności pomogła setkom chorych dzieci z Polski, dla których leczenie w USA jest często jedyną szansą na wyzdrowienie.

Ten rok jest szczególnie trudny, więc pomoc jest tym bardziej potrzebna. Z powodu pandemii koronawirusa fundacja Dar Serca nie może organizować akcji, aby zbierać fundusze. Jednocześnie liczba potrzebujących dzieci nie maleje. Radioton jest największą zbiórką na działalność Daru Serca.

Pomagają już od 33 lat

"Fundacja Dar Serca działa od 1988 roku, w tym czasie do USA pod naszą opiekę przyjechało z Polski 1,112 dzieci. W działalność zaangażowanych jest wielu wolontariuszy i grupa oddanych idei ludzi, działających w zarządzie" - mówi Izabela Rybak z zarządu fundacji.

"Mamy pod opieką dzieci z różnymi chorobami: pediatrycznymi, nowotworowymi i innymi. Te dzieci w Polsce ani w Europie nie mogą znaleźć pomocy. Jedynym ratunkiem dla nich jest przyjazd do Stanów Zjednoczonych i bardzo drogie leczenie" - mówi Anna Piotrowska z zarządu fundacji.

73

To będzie 24. Radioton na rzecz Daru Serca!

Epidemia trwa, również obowiązują związane z nią ograniczenia, więc Radioton odbędzie się w nieco innej formule.

Do dyspozycji słuchaczy pragnących pomóc fundacji oddane zostaną dwa studia radiowe. Jedno w budynku radia przy ulicy Belmont, z którego będzie prowadzony program. Tu wolontariusze będą odbierać telefony od mieszkańców z propozycjami donacji. Drugie studio zorganizowane zostanie w siedzibie fundacji Dar Serca przy 3860 25th Avenue w Shiller Park. Tam będą prowadzone aukcje, tam również będzie można osobiście przynieść deklarowane kwoty.

74

"W tamtym roku, pomimo pandemii, zebraliśmy ponad 366 tysięcy dolarów i byliśmy w stanie pomóc 79. dzieciom. Jesteśmy bardzo dumni z tego. Prosimy o otwarcie serc i przekazywanie datków również w tym roku - apeluje Dorota Małachowska, prezes fundacji.

Chcesz wziąć udział w Radiotonie? Dzwoń w weekend do radia 1030 pod numery: 773 588 6300 lub 773 588-8881 od 7 rano do 7 wieczorem.

Radiotonu można słuchać na pięciu częstotliwościach w rejonie metropolii Chicago: WNVR 1030AM, WRDZ 1300AM, 104.7FM, 107.1FM oraz W276BM 103.1FM.

Więcej informacji na stronie www.darserca.org

J. Dobrzyńska