Wszyscy mieszkańcy Illinois kwalifikują się do otrzymania szczepionki
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mowa o osobach dorosłych – powyżej 16. roku życia. Od poniedziałku wszyscy mieszkańcy stanu Illinois mogą otrzymać szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Problemem jest brak odpowiedniej ilości dla wszystkich zainteresowanych.

Dostawy wszystkich trzech zatwierdzonych szczepionek są w dalszym ciągu ograniczone, a urzędnicy uprzedzają, że nie będzie wystarczającej ilości dawek dla wszystkich chętnych.

Rozszerzenie uprawnień do szczepień na wszystkie osoby dorosłe w stanie Illinois, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy zatrudnienia, nie obejmuje miasta Chicago, które otrzymuje niezależne dostawy szczepionek bezpośrednio od rządu federalnego.

Jednak mieszkańcy Chicago mogą udać się poza granice miasta, aby móc zaszczepić się w dowolnym stanowym ośrodku masowych szczepień. Wymagane jest wcześniejsze umówienie wizyty.

Chicago rozszerzy uprawnienia do szczepień w dniu 19 kwietnia – to docelowa data ogłoszona przez prezydenta Joe Bidena, kiedy wszyscy dorośli mają kwalifikować się do otrzymania szczepionki na Covid-19.

Szczepienia można umawiać telefonicznie dzwonić pod numer stanowej infolinii: 833-621-1284, która działa od 6 rano do północy.

Informacje na temat szczepień w powiecie Cook można uzyskać na stronie: vaccine.cookcountyil.gov lub dzwoniąc pod numer: 833-308-1988 od godz. 7 rano do 10 wieczorem od poniedziałku do piątku oraz w godz. 8 rano – 10 wieczorem w soboty.

jm