----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Internetowy gigant ogłosił, że będzie usuwać wszystkie materiały zawierające nieprawdziwe informacje dotyczące szczepionek oraz te, które podważają ich skuteczność.

Niedozwolone będą treści i fałszywe twierdzenia o tym, iż szczepionki powodują przewlekłe problemy zdrowotne, w tym bezpłodność, autyzm, a nawet raka oraz że nie zmniejszają transmisji Covid- 19.

"Współpracując ściśle z służbą zdrowia szukaliśmy równowagi między otwartą platformą, a koniecznością usunięcia ewidentnie szkodliwych treści" – przekazała firma w oświadczeniu. „Cały czas obserwowaliśmy, jak fałszywe twierdzenia o szczepionkach rozsiewają dezinformację”.

„Nasze zasady dotyczą nie tylko konkretnych rutynowych szczepień ochronnych, np. przeciwko odrze czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ale także ogólnych stwierdzeń o szczepionkach" – informuje YouTube. 

„Nadal będą dozwolone osobiste relacje i doświadczenia dotyczące szczepionek, tak długo, jak filmy nie będą naruszać wytycznych, a kanał do tej pory nie zajmował się promowaniem wątpliwości wobec szczepień” - czytamy we wpisie firmy.

Serwis usunął także kilka kanałów prowadzonych przez znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego, m.in. Roberta F. Kennedy'ego Jr. i Josepha Mercolę.

Eksperci uważają decyzję platformy za słuszną, ponieważ skala rozprzestrzeniania fałszywych treści jest bardzo duża. Wcześniej serwis znalazł się w ogniu krytyki za to, że nie próbuje ograniczyć rozpowszechniania fałszywych treści.  

W poniedziałek w całym kraju hospitalizowanych było ponad 77 tysięcy osób z wirusem, co stanowi spadek o 11.3% w porównaniu z poprzednim tygodniem. W ciągu ostatnich siedmiu dni codziennie odnotowywano średnio 1,595 nowych zgonów, co stanowi wzrost o 2.2% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

al