Zakończenie szkoły opóźnione z powodu pogróżek
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Argo Community High School odwołało zaplanowaną na wtorek ceremonię ukończenia szkoły, po pogróżkach, które ukazały się na Snapchacie.

Policja aresztowała dwie podejrzane w tej sprawie osoby.

W niedzielę, jedna z osób zamieściła pogróżki w mediach społecznościowych, pisząc: „Do tych, którzy myślą, że się boję, będę strzelał do każdej klasy w Argo Community High School, więc jeśli przyjdziesz, jesteś celem…”.

W poniedziałek w szkole obowiązywał tzw. „soft lockdown”, co oznacza, że wszystkie drzwi do sal i budynku szkoły były zamknięte. Podejrzana osoba została aresztowana tego samego dnia ok. godz. 5 rano.

Drugi podejrzany, później zidentyfikowany jako nieletnia osoba z Joliet, zamieścił kolejne pogróżki zaledwie kilka godzin później. Ta wiadomość również pojawiła się na Snapchacie i głosiła: „Zamierzam doprowadzić to do końca”.

Szkoła poinformowała, że nieletnia podejrzana osoba została aresztowana we wtorek i nie stanowi realnego zagrożenia dla społeczności szkolnej, nie miała również żadnych związków z placówką.

Ceremonia zakończenia szkoły średniej została zaplanowana na wtorek, na godzinę 7:30 wieczorem, ale została odwołana zaledwie kilka godzin wcześniej w ramach zachowania środków ostrożności. Szkoła opublikowała oświadczenie na Facebooku, informując o tym, że wydarzenia zostało przełożone.

„Wiemy, iż wielu z Was ma członków rodziny, którzy specjalnie przyjechali tutaj, aby wspólnie celebrować tę uroczystość i przepraszamy za wszystkie niedogodności”.

Szkoła nie poinformowała jeszcze, kiedy odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów, ale zamierza skontaktować się rodzicami uczniów w sprawie nowego harmonogramu.

Monitor