----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

04 maja 2022

Udostępnij znajomym:

W dniach 12-18 maja 2022 roku skarbnik powiatu Cook, Maria Pappas, przeprowadzi coroczną wyprzedaż zaległych podatków od nieruchomości. Dotyczy to zaległych podatków od nieruchomości z roku podatkowego 2019, które były należne do zapłaty w dwóch ratach w 2020 roku.  

Niezapłacone podatki obejmują 37,176 nieruchomości w powiecie Cook i przekroczyły sumę 175 milionów dolarów. Są to domy, firmy czy niezabudowane grunty w całym Chicago (17,709 nieruchomości) i na przedmieściach powiatu Cook (19,467 nieruchomości). W przypadku 19,350 nieruchomości zaległości podatkowe wynoszą mniej niż $1,000.

Właściciele tych nieruchomości otrzymali zawiadomienia pocztą certyfikowaną, informujące, że ich niezapłacone podatki zostaną zlicytowane, a nieruchomość może zostać sprzedana. Jednak amerykańska donosi o prawie 15,000 zwróconych rachunków i zawiadomień w tej sprawie.

„Wielu mieszkańców może nie zdawać sobie sprawy, że ich nieruchomość kwalifikuje się do sprzedaży podatkowej” – powiedziała Maria Pappas. Jest to proces, który może zakończyć się utratą nieruchomości. Właściciele mogą tego uniknąć, płacąc zaległe podatki i odsetki zanim zacznie się sprzedaż.

Aby sprawdzić, czy dana nieruchomość nie znajduje się na liście sprzedaży podatkowej należy odwiedzić stronę cookcountytreasurer.com i wybrać opcję „Avoid the Tax Sale”, wyszukując swój dom przez wpisanie numeru indeksu nieruchomości (Property Index Number). Aby uniknąć sprzedaży podatkowej wszystkie zaległe podatki i odsetki należy uregulować przed 12 maja.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----