Zamordował matkę kijem baseballowym
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

21-letni Thomas J. Summerwill z Campton Hills na przedmieściach Chicago, został oskarżony o śmiertelne pobicie swojej matki, którą rzekomo pomylił z intruzem wchodzącym do jego sypialni.

Sędzia powiatu Kane wyznaczył podczas wtorkowego przesłuchania kaucję w wysokości 300,000 dolarów.

Summerwill, student University of Wisconsin-Madison, który przebywał w domu w czasie przerwy w zajęciach, uznał swoją 53-letnią matkę, Mary Summerwill, za intruza wdzierającego się do jego sypialni, kiedy uderzył ją kijem baseballowym, wiszącym na ścianie pokoju. 

Z informacji biura koronera wynika, że kobieta zmarła w wyniku urazów czaszki.

Działając zgodnie z tym, co uważał za samoobronę, Thomas Summerwill wielokrotnie uderzył swoją matkę w głowę kijem baseballowym. Według informacji prokukratury, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Adwokat broni swojego klienta twierdząc, że Summerwill niedługo wcześniej powrócił z wakacji w Europie i cierpiał z powodu zmiany czasu (tzw. jet lag).

Adwokat Liam Dixon opisał śmierć Mary Summerwill jako „straszliwy wypadek”, dodając, iż jego klient jest „zdewastowany”. Summerwill ma poparcie członków rodziny, którzy są rozczarowani postawieniem mu oskarżeń.

„Cokolwiek zamierza zrobić stan, blednie to w porównaniu z tym, co już się wydarzyło” – powiedział Dixon.

Morderstwo drugiego stopnia podlega karze więzienia do 20 lat lub wyrokowi w zawieszeniu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję i stanie ponownie przed sądem 23 maja. Został zwolniony z więzienia po wpłaceniu 10 procent kaucji, czyli wymaganych 30,000 dolarów.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: