----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

zrzut kranu fragmentu strony USPS zajmującej się przesyłką

 

Federalna strona internetowa umożliwiająca zamówienie czterech bezpłatnych testów na COVID już działa. Przysługują one każdej rodzinie w USA zamieszkałej pod wspólnym adresem. Proces jest prosty i szybki.

Gdzie zamawiać

Zamówienie można złożyć na stronie www.covidtests.gov, gdzie znajdziemy krótkie wyjaśnie procesu i link do strony USPS, na której poproszeni będziemy o imię, nazwisko oraz adres. Następnym krokiem jest potwierdzenie zamówienia opiewającego na $0. Żadnych opłat i podawania dodatkowych informacji. Wysyłka testów rozpocząć się ma po koniec stycznia.

Jakie testy

Rząd federalny rozda pół miliarda bezpłatnych, szybkich testów na COVID-19 za pośrednictwem wspomnianej strony - www.covidtests.gov.

„Testowanie jest ważnym narzędziem pomagającym złagodzić rozprzestrzenianie się COVID-19” – napisano w oświadczeniu.  „Eksperci ds. zdrowia publicznego oraz Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecają, aby Amerykanie stosowali testy w domu, jeśli zaczną mieć objawy, co najmniej pięć dni po bliskim kontakcie z kimś, kto ma COVID-19 (…)".

Ile testów można zamówić?

Każde gospodarstwo domowe będzie mogło zamówić cztery bezpłatne testy. Zostaną one wysłane bezpłatnie za pośrednictwem poczty (USPS).

Jak szybko je otrzymasz?

Testy są zazwyczaj wysyłane w ciągu 7-12 dni od złożenia zamówienia.

Nie mam dostępu do internetu

Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu i nie może skorzystać ze strony, udostępniony będzie mu lokalny numer telefoniczny. Na razie nie zostały one jednak jeszcze podane. W dystrybucji testów uczestniczyć również będą organizacje krajowe i działające lokalnie.

Ubezpieczenie zdrowotne?

Do zamówienia darmowych testów na wspomnianej stronie nie jest ono potrzebne. Ale dodatkowo od 15 stycznia prywatne firmy ubezpieczeniowe są zobowiązane do pokrywania ośmiu bezpłatnych testów domowych na osobę miesięcznie. Szczegółowo pisaliśmy o tym wcześniej - ZOBACZ TUTAJ

Co zrobić, jeśli wynik domowego testu na COVID-19 jest pozytywny?

Według wskazówek CDC należy izolować się przez co najmniej pięć dni. Można zakończyć izolację po 5 pełnych dniach, jeśli nie ma gorączki przez ostatnie 24 godziny bez stosowania leków przeciwgorączkowych, a inne  symptomy uległy poprawie.  Przez kolejne 5 dni należy nosić maskę w towarzystwie innych i w miejscach publicznych. Podobnie należy postępować w przypadku pozytywnego testu bez jakichkolwiek objawów. W przypadku pogorszenia objawów, zwłaszcza u osób z chorobami współistniejącymi lub w wieku powyżej 65 lat, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----