Zegarki Apple przypadkowo dzwonią na policję
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja twierdzi, iż otrzymuje wiele przypadkowych połączeń na numer 911, które niepotrzebnie rozpraszają operatorów.

Rzecznik departamentu policji w Overland Park, w stanie Kansas, poinformował, że wiele połączeń wydaje się pochodzić od użytkowników Apple Watch, którzy przypadkowo dotykają ekranu dotykowego zegarka lub przycisków z boku. Nie zdają sobie oni sprawy z tego, iż zadzwonili na policję, dopóki połączenie nie zostanie odebrane.

„Ludzie często ruszają się przez sen lub ćwiczą, przełączając zegarek Apple Watch w tryb awaryjny. Nie wiedzą nawet o tym, że może on zadzwonić w tym czasie na numer 911” – powiedział kapitan policji, Jim Sutterby.

Dyspozytorzy są zobowiązani do oddzwaniania na wszystkie połączenia, podczas których dzwoniący milczy lub rozłącza się. Tego typu sytuacje odwracają ich uwagę i odbierają zasoby przeznaczone na rzeczywiste sytuacje awaryjne. Sutterby dodał, iż centrum 911 w Overland Park odbiera około 250 połączeń na godzinę, a niektóre z nich wykonane przypadkowo.

Eksperci techniczni twierdzą, że jest to powszechne. Jae Reynolds, kierownik sklepu Mobile radzi klientom kupować etui ochronne do zegarków Apple Watch. Zapewnia to ochronę i przycisków i eliminuje ryzyko przypadkowych połączeń. Reynolds dodaje, że istnieje również możliwość wyłączenia funkcji SOS iPhone'a i można to zrobić w ustawieniach.

Firma Apple utrzymuje, iż nie posiada informacji na temat problemu połączeń kierowanych przypadkowo pod numer 911, a funkcja Emergency SOS jest przydatna w sytuacjach zagrażających życiu.

Na swojej stronie Apple podaje instrukcje, jak zakończyć połączenie alarmowe, które zostało przypadkowo uruchomione. „Jeśli przypadkowo nawiążesz połączenie alarmowe, dotknij przycisku Zakończ połączenie, a następnie dotknij Tak, aby potwierdzić, że chcesz przerwać połączenie”.

Sutterby dodatkowo radzi osobom, które przypadkowo zadzwonią pod numer 911, aby nie rozłączali się, ale zamiast tego powiedzieli dyspozytorowi, że połączenie zostało wykonane przez pomyłkę.

jm