Złagodzenie ograniczeń
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze Chicago poinformowały we wtorek, że zmniejszą ograniczenia dotyczące działalności barów i restauracji w mieście, umożliwiając ich funkcjonowanie przy 40% normalnego obłożenia, jednak nie więcej niż 50 osób.

"W ostatnich dniach dokonaliśmy niesamowitych postępów w naszych wysiłkach na rzecz ratowania życia i pokonania tego śmiertelnego wirusa" - powiedziała burmistrz Lori Lightfoot. "Jestem podekscytowana tym, że poczyniliśmy wystarczające postępy, aby ostrożnie móc złagodzić więcej ograniczeń, ale jeszcze raz chcę przypomnieć wszystkim naszym firmom i mieszkańcom, że długa droga przed nami. Tylko zobowiązując się do przestrzegania wytycznych, o których wiemy, że przynoszą skutek, będziemy w stanie postępować ostrożnie i odpowiedzialnie".

Do wtorku bary i restauracje mogły obsługiwać nie więcej niż 50 klientów lub 25% swojej całkowitej pojemności - od dzisiaj zostało to zwiększone do 40% pojemności, w dalszym ciągu nie więcej niż 50 osób. Obowiązują także przepisy wymagająca, aby stoliki, przy których może siedzieć maksymalnie do sześciu osób, były oddalone od siebie o 6 stóp. Należy nosić maseczki, poza momentem jedzenia i picia.

Bary i restauracje nadal muszą zakończyć sprzedaż alkoholu do godz. 11 wieczorem i kończyć obsługę klientów do północy.

jm