----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Urząd Imigracyjny zaktualizował formularz I-485, usprawniając proces przyznawania lub wymiany karty Social Security.

US Citizenship and Immigration Services (USCIS) ogłosiło właśnie, że osoby ubiegające się o pobyt stały, czyli tzw. zieloną kartę, będą mogły automatycznie ubiegać się o nowy numer Social Security (SSN), lub w przypadku posiadania już tego dokumentu, o uzyskanie nowej karty. Wszystko dostępne będzie na jednym wniosku.

Wcześniej osoby takie musiały osobno ubiegać się o numer ubezpieczenia społecznego w biurze Social Security lub po zalegalizowaniu pobytu wnioskować w nim o wymianę karty. USCIS zaktualizował formę I-845 (Application for Adjustment of Status), aby uwzględnić dodatkowe pytania dotyczące ewentualnego ubiegania się o SSN.

Do 13 października 2021 roku obowiązywać będą zarówno stare jak i nowe formularze, ale po tej dacie wszyscy wnioskodawcy będą musieli składać już wyłącznie nową wersję I-845.

22

„Rozszerzenie współpracy z administracją Social Security pokazuje nasze zaangażowanie w usprawnienie systemu imigracyjnego w naszym kraju i pozwala na zaoszczędzenie czasu przez wnioskodawców" - napisał dyrektor USCIS w oświadczeniu. 

rj