----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Odwołany w ubiegłym roku, Chicagowski Maraton ruszy ponownie 10 października. Organizatorzy poinformowali, że spodziewają się udziału ok. 35,000 uczestników. Przestrzegane będą środki bezpieczeństwa, mogą być wymagane dowody szczepień na Covid lub potwierdzenie negatywnego wyniku testu.

„Przez następne 18 tygodni nasz zespół będzie ciężko pracował, podobnie jak nasi uczestnicy, przygotowując się do powrotu imprezy. Po roku bez maratonu na większą skalę, wspaniale jest znowu widzieć linię startu w zasięgu naszego wzroku” – powiedział dyrektor wykonawczy wyścigu, Carey Pinkowski.

Niedawno wznowienie imprezy zapowiedzieli także organizatorzy nowojorskiego i bostońskiego maratonu.

W 2019 roku w Chicagowskim Maratonie wzięło udział ponad 45,000 biegaczy. Osoby, które zarejestrowały się na ubiegłoroczny bieg, mogły odroczyć swój udział o rok, z nadzieją, że maraton zostanie wznowiony. Wielopoziomowy proces przyjmowania zgłoszeń rozpoczął się w ubiegłym roku, aby priorytetowo traktować zarejestrowanych już biegaczy, a także osoby zbierające fundusze na cele charytatywne. Mieli oni opcję udziału w 2021, 2022 lub 2023 roku.

W zeszłym roku wielu uczestników wzięło udział w wirtualnym Chicagowskim Maratonie, w którym zawodnicy rejestrowali swoje czasy osiągnięte w indywidualnych biegach.

Aktualizacje dotyczącego tegorocznego wydarzenia zostaną wysłane do zarejestrowanych uczestników w sierpniu – poinformowali organizatorzy. Potencjalne protokoły mogą obejmować noszenie maseczek przez cały weekend, podczas którego odbywa się wyścig, poza momentem biegu, dowód negatywnego wyniku testu PCR lub otrzymania pełnej serii szczepień przed wyścigiem.

Organizatorzy ściśle współpracują z władzami Chicago, w tym z Departamentem Zdrowia Publicznego w Chicago, aby zapewnić bezpieczne i przyjemne doświadczenie dla wszystkich uczestników i społeczności miasta – napisano w ośwadczeniu.

„Bank of America Chicago Marathon od dawna jest jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń w naszym mieście, zarówno dla biegaczy, jak i wodzów, co sprawiło, iż zeszłoroczna decyzja o odwołaniu imprezy była tak trudna” – powiedziała burmistrz Lightfoot w oświadczeniu. „Teraz, dzięki postępowi, jaki osiągnęliśmy na naszej drodze walki z Covid-19, będziemy w stanie przywrócić to wydarzenie i powitać tysiące maratończyków i fanów z powrotem na ulicach Chicago tej jesieni”.

jm