Zrezygnować ze standardowych testów
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nauka zdalna ma poważny wpływ na to, jak poszczególne dystrykty szkolne oceniają postępy uczniów. Teraz kuratorzy szkolni z całego stanu wzywają do zawieszenia federalnych, standaryzowanych wymagań testowych, tłumacząc, iż jest to w obecnej sytuacji prawie niemożliwe do wykonania, a dodatkowo stresuje zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Tony Sanders, superintendent drugiego co do wielkości dystryktu szkolnego w stanie, U-46, wystosował petycję do Amerykańskiego Departamentu Edukacji, o zwolnienie z obowiązkowych testów w tym roku. W ciągu tygodnia poparło ją prawie 700 innych kuratorów z całego stanu, którzy reprezentują wspólnie 65% uczniów w Illinois.

Testy obejmują Illinois Assessment of Readiness Tests dla klas od 3 do 8 z języka angielskiego i matematyki, które mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu. A superintendent U-46 twierdzi, że prawie połowa uczniów w dystrykcie uczy się zdalnie w pełnym wymiarze godzin. Zebranie ich wszystkich, aby przeprowadzić testy, byłoby trudne, jeśli w ogóle możliwe. Aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca, należałoby testy rozłożyć w czasie, co pochłonęłoby cenny czas przeznaczony na naukę. Inne dystrykty stoją przed tym samym wyzwaniem i mają nadzieję, że departament edukacji zajmie się tą kwestią w najbliższym czasie.

jm