----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

20 maja 2020

Udostępnij znajomym:

Ustawa, która ma regulować tę kwestię może trafić na biuro gubernatora Pritzkera w ciągu kilku najbliższych dni. Dzisiaj w Springfield, po ponad dwóch miesiącach spotkają się legislatorzy - przez trzy dni będą obradować w ramach Zgromadzenia Ogólnego.

Politycy zajmą się przede wszystkim stanowym budżetem, w którym trzeba będzie wprowadzić pewne zmiany z związku z pandemią koronawirusa. Jednym z zadań będzie procedowanie i uchwalenie ustawy zwanej tarczą antykryzysową, która ma zapewnić m.in. wsparcie dla branży nieruchomości - COVID-19 Emergency and Economic Recovery Renter and Homeowner Protection Act.

Nie jest tajemnicą, że pandemia spowodowała kryzys na rynku nieruchomości. Setki osób nagle straciły prace, wiele z nich należy do rodzin o niskich dochodach, które nie są w stanie płacić czynszu i rat kredytu hipotecznego. Dokument wprowadza i gwarantuje wiele ulg, z których skorzystają wszyscy – zarówno najemcy, jak i właściciele nieruchomości. Współautorką ustawy jest demokratka Delia Ramirez, członkini Izby Reprezentantów.

„To musi być główny temat nadchodzącej sesji w Springfield. Jeśli chcemy, aby nasze rodziny mogły przetrwać tę pandemię, muszą mieć dach nad głową i nie mogą mieć dylematu – kupić jedzenie, czy zapłacić czynsz?” – mówiła Ramirez.

Ustawa umożliwi m.in. anulowanie zaległości czynszowych najemców, u których zdiagnozowano COVID 19, byli poddani kwarantannie, a także tych, którzy w wyniku pandemii stracili prace, co spowodowało znacznie pogorszenie sytuacji materialnej. Właściciele budynków nie będą mogli nakładać kar na najemców za nieterminowe płatności. Zostanie powołany specjalny fundusz mieszkaniowy, z którego będą pokrywane zaległości należne właścicielom budynków, a także raty kredytów, na które czekają banki. Spłaty samych kredytów hipotecznych zostaną zawieszone, a właściciele budynków otrzymają 180-dniowe zwolnienie z podatków. Środki na pokrycie wszystkich ulg będą pochodzić z funduszy federalnych przekazanych w ramach walki z COVID-19.

Celem polityków obu izb będzie procedowanie ustawy i jej uchwalenie. Kolejnym krokiem będzie złożenie na niej podpisu przez gubernatora Pritzkera, a zarówno legislatorzy, jak i mieszkańcy stanu mają nadzieję, że dojdzie do tego jeszcze w tym miesiącu.

FK

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----