Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pomoc w ograniczeniu kryzysu opioidowego może zależeć od uzyskania taniego i łatwo dostępnego antidotum na przedawkowanie, jakim jest Narcan.

Starania, aby nalokson lub Narcan był powszechnie dostępny, pojawiły się po tym, jak w ciągu jednego dnia w ubiegłym miesiącu doszło do kilkunastu przypadków przedawkowania. Celem jest ratowanie ludzkiego życia.

Wyjątkowo niebezpieczna mieszanka heroiny z fentanylem trafiła na ulice w kwietniu, powodując co najmniej 17 przypadków przedawkowania i cztery zgony. Rozwiązanie tego problemu koncentruje się na dostarczaniu leków odwracających działanie narkotyków w ręce wszystkich zainteresowanych.

„Te leki ratują życie ludzi” – powiedział radny z 27. dzielnicy, Walter Burnett.

„Administrowanie jest bardzo łatwe i naprawdę ratuje ludzkie życie” – twierdzi doktor Hugget. „Bez tego wiele z tych przypadków, o których słyszymy, zakończyłoby się śmiercią”.

„Można cofnąć przedawkowanie podając jedną dawkę, ale teraz okazuje się, iż ludzie potrzebują wszystkich trzech, a czasami nawet więcej” – powiedziała Karen Stanczykiwiecz-Bigg, z Chicago Recovery Alliance.

Wielu twierdzi, że kluczem nie jest osądzenie takich przypadków, tylko skupienie się na udzieleniu wszelkiej możliwej pomocy.

„Codziennie znajduję się w okopach, aby upewnić się, że ta pomoc jest dostępna dla nich w dniu, w którym jej potrzebują, dokładnie w tym momencie” – powiedział Carl Evans, z Divine Intervention Foundation.

„Musimy ich leczyć, musimy zapobiegać i musimy realizować wszystkie możliwe plany i sposoby, które wymyślimy – i nie kryminalizować” - powiedziała Suzanne Sellers z organizacji Families Organizing for Child Welfare Justice.

„Jeśli mamy coś, co jest bezpłatne, możemy sprawić, że wszyscy w Chicago i w stanie będą mieć to w domu, podobnie jak czujniki dymu” – powiedział senator La Shawn K. Ford.

„Przekazanie pieniędzy na taką działalność jest inwestycją, więc jeśli nie ma inwestycji, nie ma zwrotu” – twierdzi republikanin, Danny Davis.

„Ktoś, kto dzisiaj upadł na samo dno, niekoniecznie musi tam zostać” – dodała Nancy Powers z Armii Zbawienia.

Monitor

 

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: