Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dwie osoby będące przedmiotem zainteresowania policji zostały aresztowane w związku ze śmiercią 2-letniego chłopca, do której doszło w dzielnicy Washington Parku na południu miasta. 

Biuro lekarza sądowego zidentyfikowało dziecko jako Jahira Gibbonsa. Chłopiec zmarł z powodu wielu obrażeń wynikających ze znęcania się nad dzieckiem, a jego śmierć została uznana za zabójstwo.

Jahir zmarł w poniedziałek wieczorem. Sąsiedzi opisywali chaotyczne zdarzenia, do których doszło w domu przy 6000 South Prairie Avenue. Jeden z sąsiadów twierdzi, że do niepokojących sytuacji dochodziło tam zarówno w sobotę, jak i poniedziałek wieczorem i za każdym razem wzywał w związku z tym na miejsce policję.

„Słyszałem zamieszanie, krzyki, płacze, a potem nic nie słyszałem” – powiedział. „Chwilę później usłyszałem, jak ktoś idzie korytarzem i wola ‘Pomocy! On nie oddycha, nie oddycha!’”. Sąsiąd próbował reanimować dziecko i wezwał pogotowie, ale nie udało się uratować chłopca. „Wyglądał strasznie, jego twarz była niebieska” – powiedział.

Sąsiedzi twierdzą, iż departament ds. dzieci i pomocy społecznej był w sobotę w budynku, aby zbadać zarzuty dotyczące zaniedbania i przemocy.

DCFS wydało w tej sprawie następujące oświadczenie:

„Śmierć Jahira Gibbonsa jest niedopuszczalną stratą i wszyscy w DCFS jesteśmy głęboko zasmuceni tą tragedią. Prowadzimy pełne dochodzenie w sprawie tej śmierci, aby zrozumieć, jak i dlaczego do niej doszło. DCFS jest głęboko zaangażowane we współpracę z nową administracją w celu kompleksowego przeglądu naszych praktyk, zwiększenia liczby pracowników i lepszej obsługi najbardziej potrzebujących pomocy dzieci i rodzin w naszym stanie”.

Agencja twierdzi, że wcześniejsze kontakty z rodziną Jahira miały miejsce w 2010 roku i dotyczyły zarzutów nadużyć i zaniedbań związanych z jego rodzeństwem.

DCFS ponownie zaangażowało się w sprawy rodziny w październiku 2018 w związku z nadużyciami dotyczącymi Jahira i jego matki. DCFS poinformował, że usługi agencji obejmowały wizyty domowe, indywidualną terapię dla matki oraz terapię mowy i rozwoju Jahira. Powiedzieli, że usługi były kontynuowane w momencie, kiedy doszło do śmierci dziecka.

Departament przygotowuje kompletny harmonogram działań związanych z interwencją w rodzinie chłopca.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location