----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Wraz z rosnącą liczbą zachorowań, napędzanych szczególnie zaraźliwą odmianą delta, wszystkie stany i terytoria USA za wyjątkiem Vermont, znalazły się na miejskiej liście obszarów wysokiego ryzyka, a miasto zaleca podróżnym bardziej rygorystyczną kwarantannę, nawet pomimo negatywnego wyniku testu na Covid.

Wcześniej środki ostrożności obejmowały konieczność poddania się 10-dniowej kwarantannie lub uzyskanie negatywnego wyniku testu nie później niż 72 godziny przed przybyciem do Chicago. Ale teraz władze miasta zalecają nieszczepionym podróżnym poddanie się testom dwukrotnie: trzy do pięciu dni przed podróżą i trzy do pięciu dni po podróży. Muszą również poddać się kwarantannie przez siedem dni po przybyciu do Chicago, nawet jeśli wynik testu był negatywny. Jeśli nie poddadzą się testom po powrocie, również powinni poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Zaszczepione osoby nie muszą poddawać kwarantannie ani otrzymywać negatywnego wyniku testu.

„Niestety, Covid rozprzestrzenia się po całych Stanach Zjednoczonych” – powiedziała doktor Allison Arwady, komisarz ds. zdrowia na konferencji prasowej, uzasadniając nowe, bardziej rygorystyczne wytyczne.

Obecnie Vermont jest jedynym stanem, który nie znalazł się na miejskiej liście ostrzeżeń dotyczących podróży, tzn. nie przekroczył 15 przypadków dziennie na 100,000 mieszkańców.