----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

15 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Władze stanu poinformowały o zniesieniu wymogu szczepień przeciwko Covid-19 w Illinois obowiązującego do tej pory studentów i wykładowców oraz złagodzeniu niektórych wymagań dotyczących testów dla nieszczepionych pracowników służby zdrowia.

„W miarę, jak będziemy się dostosowywać do życia z tym wirusem, moja administracja zamierza łagodzić niektóre wymagania, jednocześnie kontynuując ochronę najbardziej narażonych i zapewniając, że otrzymamy wszystkie fundusze federalne, na jakie kwalifikują się nasi mieszkańcy” – powiedział gubernator Pritzker w wydanym w tym tygodniu oświadczeniu.

Gubernator ogłosił ten ruch – wraz z innymi zmianami polityki, które mają na celu „ostrożne rozluźnienie” zasad i mandatów dotyczących COVID-19 obowiązujących podczas pandemii – pomimo rosnących obaw o nowe warianty koronawirusa.

Administracja zasadniczo zostawia decyzje dotyczące wymogu szczepień poszczególnym szkołom. W czwartek niektóre lokalne uczelnie i uniwersytety wciąż zmagały się z ostateczną decyzją, podczas gdy inne już zadeklarowały swoje plany na najbliższy rok szkolny.

Northwestern University planuje kontynuować już ogłoszony mandat na szczepionki w nadchodzącym roku akademickim, ale „będzie nadal dostosowywać (swoją) własną politykę i protokoły zgodnie z radami zdrowia publicznego i (ich) własnych ekspertów medycznych”. Northwestern nadal „zdecydowanie zaleca” noszenie maseczek w przestrzeniach, w których „dystansowanie się nie jest możliwe, gdy poziomy transmisji są podwyższone”.

Northern Illinois University nie będzie wymagał szczepień w nadchodzącym roku szkolnym, ale „zdecydowanie zachęca” studentów, wykładowców i pracowników do przyjęcia szczepionek, poinformował rzecznik uniwersytetu.

University of Illinois nie podjęło jeszcze w czwartek decyzji dotyczącej polityki szczepień na swoich trzech kampusach, stwierdzając w oświadczeniu, że nadal ocenia „w jaki sposób zaktualizowane wymagania dotyczące łagodzenia skutków COVID-19 wpłyną na ich trzy uniwersytety”.

Wśród szkół, które nie ogłosiły jeszcze swojej decyzji, znalazły się University of Chicago i DePaul University, informując, że wciąż rozważają swoje plany na nadchodzący rok szkolny.

Columbia College w Chicago planuje nadal wymagać szczepienia studentów i wykładowców, powiedział Lambrini Lukidis, rzecznik uczelni.

Loyola University i Roosevelt University poinformowały również, że planują wymagać szczepień studentów, wykładowców i pracowników w nadchodzącym roku.

Pracownicy służby zdrowia

Zgodnie z nowymi przepisami administracji Pritzkera, pracownicy szpitali i innych placówek opieki zdrowotnej (poza placówkami opieki długoterminowej), którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą musieli nadać poddawać się cotygodniowym testom, ale tylko wtedy, jeśli znajdują się w powiecie o wysokim poziomie transmisji koronawirusa określonym przez federalne Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Zgodnie z dotychczasowymi zasadami wszyscy tacy pracownicy musieli poddawać się testem co tydzień, niezależnie od miejsca pracy.

W placówkach opieki długoterminowej pracownicy, którzy nie są na bieżąco ze swoimi szczepionkami, co obejmuje przyjmowanie wszystkich zalecanych dawek przypominających, będą musieli wykonywać testy dwa razy w tygodniu na obszarach o znacznym lub wysokim poziomie zarażenia oraz raz w tygodniu na obszarach o umiarkowanych poziomach. Na obszarach o niskiej transmisji nie będą wymagane żadne testy.

A.J. Wilhelmi, prezes i dyrektor generalny Illinois Health and Hospital Association, pochwalił zmiany, mówiąc, że „pomogą one szpitalom zmaksymalizować wykorzystanie zasobów na opiekę nad pacjentem, jednocześnie kontynuując działanie z rozsądną i skuteczną kontrolą infekcji, aby pozostać bezpiecznymi miejscami dla pacjentów. odwiedzających i pracowników służby zdrowia”.

Nauczyciele

Decyzja Pritzkera o pozostawieniu obowiązku szczepień dla pracowników szkół podstawowych i średnich została doceniona przez przywódców największego dystryktu szkolnego w stanie i związków nauczycieli. Biuro gubernatora stwierdziło, że wymóg pozostanie w szkołach i przedszkolach, ponieważ dzieci w tych grupach wiekowych „mają znacznie niższy wskaźnik szczepień niż ogół społeczeństwa i mają mniejszą zdolność do konsekwentnego i bezpiecznego maskowania”.

W środowym oświadczeniu rzecznik chicagowskich szkół publicznych powiedział, że nieszczepieni pracownicy pracujący podczas sesji letniej muszą uczestniczyć w cotygodniowych testach w ich szkole. Okręg zapowiedział, że w nadchodzącym roku szkolnym będzie nadal przestrzegać tych wymagań.

Około 91% pracowników CPS jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, jak podał dystrykt, wraz z ponad 54% kwalifikującej się populacji uczniów.

Około 90,000 uczniów CPS i 30,000 członków personelu zgodziło się w ostatnim roku szkolnym na udział w cotygodniowym programie testowania w szkole, w ramach którego w drugiej połowie roku szkolnego przeprowadzano 64,000 testów tygodniowo. CPS powiedział, że będzie nadal oferować bezpłatne testy dla uczniów.

Utrzymanie wymogu szczepień w szkołach „zapewni, że dzieci, nauczyciele, personel i nasze społeczności będą bezpieczne i zdrowe” - powiedział Dan Montgomery, prezes Federacji Nauczycieli stanu Illinois. „Przywództwo (Pritzkera) zapewniło, że zakończyliśmy ostatni rok szkolny udanym modelem szczepień, który przygotowuje nas do nadchodzącego roku szkolnego, abyśmy mogli utrzymać nasze budynki szkolne otwarte i zapewnić bezpieczne środowisko nauki”.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----