Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowa ustawa ma na celu ułatwienie agencjom stanowym w Illinois przekazywanie darowizn w postaci żywności, co według zwolenników tego pomysłu, pomoże zmniejszyć ilość odpadów i pozwoli nakarmić głodnych mieszkańców miasta.

W piątek gubernator Bruce Rauner podpisal ustawę 2606, która wymaga od agencji stanowych stworzenie przepisów regulujących przekazywanie darowizn żywności do końca bieżącego roku.

Agencje były już zobowiązane na mocy obowiązującego prawa do podpisywania umów na usługi gastronomiczne, które zezwalają na dokonywanie darowizn. Ale pomimo tego, że pozwolono im przekazywać żywność, agencje niechętnie to robią bez jasnych obowiązujących przepisów w tej kwestii – powiedziała Jen Walling, dyrektor wykonawcza Illinois Environmental Council, która pomagała w opracowaniu ustawy.

Zgodnie z nowym prawem agencje muszą opracować politykę dotyczącą darowizn w postaci żywności, która określi najbliższe banki żywności, kuchnie dla ubogich i inne organizacje przyjmujące darowizny. Walling wyjaśniła, że ustawa będzie szczególnie pomocna dla agencji, które prowadzą szpitale i placówki korekcyjne, w których populacja zmienia się z dnia na dzień.

„Trudno oszacować, ile osób będzie przebywać w tym obiekcie w ciągu jednego dnia, ponieważ jest to bardzo zmienna populacja” – poinformowała Walling w wydanym oświadczeniu.

Według organizacji non-profit Feeding America (Nakarmić Amerykę), jeden na ośmiu mieszkańców Illinois, i jedno na sześcioro dzieci, zmaga się z głodem.

Prawie trzy miliony ton żywności trafia na wysypiska śmieci w Illinois – wynika z informacji Illinois Agencji Ochrony Środowiska (Environmental Protection Agency). Kiedy wyrzucona żywność ulega rozkładowi, wytwarza metan, potężny gaz cieplarniany, który jest 25 razy bardziej szkodliwy niż dwutlenek węgla.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location