----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 maja 2020

Udostępnij znajomym:

Cook dołącza do na razie niewielkiej grupy powiatów w Illinois, które chcąc nieco ulżyć swym mieszkańcom rezygnują z karnych opłat za spóźnione należności podatkowe. W tym przypadku chodzi o zniesienie kar na okres dwóch miesięcy.

O tym, że niektóre powiaty starają się odciążyć podatników pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w Monitorze zaznaczając, iż ze względu na inne daty uiszczania należności Cook na razie nie wprowadził żadnych zmian.

Jednak decyzja w tej sprawie również w tym powiecie zapadła szybko i w tym tygodniu poinformowano, iż kary pieniężne za opóźnienie w płatnościach drugiej raty podatku od nieruchomości zostaną zniesione ma okres dwóch miesięcy.

Oznacza to, że rachunki normalnie płatne 3 sierpnia można zapłacić dopiero 1 października bez dodatkowych kar pieniężnych.

Urzędnicy powiatowi oczekują, że większość płatności zostanie jednak dokonanych na czas, ponieważ właściciele domów zwykle uiszczają je automatycznie, wraz z ratami kredytu hipotecznego. Podjęta decyzja przyniesie jednak niewielką ulgę finansową osobom borykającym się z trudnościami finansowymi w tym okresie.

Decyzja w tej sprawie nie była łatwa, kilku członków rady powiatu nie zgadzało się bowiem na takie ulgi w związku z potrzebami reprezentowanych przez nich społeczności. Kilku z kolei starało się wprowadzić jeszcze większą pomoc, choćby obniżając wyceny nieruchomości, co miałoby wpływ na podatki w przyszłym roku.

Kilka innych powiatów zdecydowało się wcześniej na podobne działania, czyli zniesienie na pewien okres kar za opóźnienia w płatnościach. W znaczeniu finansowym jest to pomoc niewielka. Jednak skarbnicy tych powiatów dochodzą do wniosku, że zapewni to choćby niewielki komfort psychiczny znajdującym się w tarapatach finansowych podatnikom.

RJ

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----