Tanie szczepienia psów i kotów
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nie jest za późno, aby tanio zaszczepić psa czy kota przeciwko wściekliźnie, czy wszczepić im bezpłatnie mikroczipy. Jest to możliwe dzięki programowi sponsorowanemu przez powiat Cook.

Cook County Animal and Rabies Control przypomina, że powiatowe objazdowe kliniki weterynaryjne działać będą do końca sierpnia.

Szczepienia będą możliwe w tych lokalizacjach:

-14 sierpnia w sklepie Jewel-Osco przy 5516 N. Clark St., Chicago

- 21 sierpnia w Pietryka Funeral Home przy 5735 W. Diversey Ave., Chicago

- 28 sierpnia w sklepie Jewel-Osco przy 10203 Grand Ave., Franklin Park.

Kliniki będą otwarte w godz. od 10.00 rano do 2.45 po południu.

Szczepionki przeciwko wściekliźnie i mikroczipy są dostępne dla wszystkich psów, kotów i fretek, które mają trzy miesiące i więcej. Właściciele zwierząt muszą być mieszkańcami powiatu Cook.

Koszt rocznego zastrzyku przeciwko wściekliźnie w klinikach wynosi 7 dolarów dla psów i kotów, a szczepionka na trzy lata - 21 dolarów. Szczepionki dla fretek na okres roku kosztują 9 dolarów.

Mikroczipy są dostarczane bezpłatnie ze szczepionką przeciw wściekliźnie. Rejestracja mikorchipa w krajowej bazie danych wynosi $19.95 za zwierzę.

W powiatowych klinikach zapłacić można tylko gotówką lub czekiem. Mieszkańcy muszą przedstawić w klinice ważny dokument tożsamości potwierdzający ich adres zamieszkania na terenie powiatu Cook.

W 2018 roku powiatowa agencja Cook County Animal and Rabies Control dostarczyła ponad 4,000 tanich szczepionek przeciwko wściekliźnie. Od rozpoczęcia programu w 2006 r. zaszczepiono ponad 50,000 zwierząt na terenie powiatu Cook.

Wścieklizna to choroba wirusowa, zakaźna, która może się przenieść na człowieka ze zwierzęcia, np. przez ugryzienie czy zadrapanie, przez ślinę. Obowiązkowo trzeba się wtedy zgłosić do lekarza. W Stanach Zjednoczonych średnio od dwóch do czterech osób umiera rocznie z powodu wścieklizny.

Szczepienia psów i kotów, ze względu na ich bezpośrednie jednoczesne obcowanie zarówno z człowiekiem jak i środowiskiem naturalnym, stanowią tak zwaną "strefę buforową" w transmisji choroby ze zwierząt dzikich na człowieka.

JT

Udostępnij swoim znajomym: