24. Bal PACBY
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nagrodą „Złotego Gwoździa” podczas tegorocznego Balu Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Kontraktorów i Budowniczych PACBA został uhonorowany Ryszard Dziedzic. Ze względu na jego chorobę, wyróżnienie z rąk prezesa PACBY Waldemara Czerpaka i prezesa seniora Piotra Wyszkowskiego odebrała wnuczka laureata, Gabriela Wojtyła.

Od 24 lat nagroda przyznawana jest organizacji lub osobie niebędącej członkiem PACBY, która w sposób szczególny przyczynia się do popularyzowania dobrego imienia organizacji oraz wspiera jej działania. W programie artystycznym imprezy wystąpiły brazylijskie tancerki, które po tanecznym pokazie zaprosiły na parkiet uczestników balu. Wśród gości wieczoru, który 15 lutego odbył się w sali bankietowej Chateau Ritz, był między innymi prezes wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej Mirosław Niedziński, który wraz ze swoim zastępcą Jackiem Gracą promowali Kazimierza Chlebka, kandydującego w marcowych prawyborach na urząd senatora z ramienia partii republikańskiej. Obecna była prezes Fundacji Dar Serca Dorota Małachowska oraz prezes Polonijnej Izby Gospodarczej Iwona Filipiak. Odbyła się bogata loteria fantowa. Przeprowadzona została licytacja złotego serduszka ufundowanego przez zaprzyjaźnioną firmę Archer Gold Grażyny Maneykowskiej.

Polonijni kontraktorzy w roku przyszłym będą celebrować ćwierćwiecze istnienia. Do tej pory odnieśli wiele sukcesów. Pod koniec ubiegłego wieku koło Wrocławia wybudowali trzy domy dla ofiar powodzi tysiąclecia, zorganizowali targi budowlane w Polsce i Chicago. Od początku istnienia opiekują się Fundacją Dar Serca, dla której wybudowali dom w Schiller Park. Uczestniczyli w organizacji obchodów 400-lecia polskiej obecności w Jamestown. Od wielu lat organizują dla pracowników branży budowlanej szkolenia zawodowe prowadzone przez inspektorów OSHA, Federalnej Agencji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak