----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

05 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Mimo rekordowej inflacji Amerykanie wydadzą więcej pieniędzy na prezenty dla mam niż przed rokiem. Przeznaczą na ten cel blisko 32 miliardy dolarów.

Krajowa Federacja Handlu Detalicznego przewiduje, że w przeliczeniu na konsumentów wyniosą średnio 245 dolarów, co oznacza wzrost o 25 proc. w stosunku do roku 2019 i o 11 proc do ubiegłego.

W tym roku 84% dorosłych Amerykanów będzie obchodzić Dzień Matki. Mimo rosnących cen konsumenci coraz częściej wyszukują oryginalne pomysły i są skłonni wydać trochę więcej, aby dzień był niezapomniany – zauważa ekspert.

Co najczęściej kupują?

Kwiaty zdecydowanie zajmują pierwsze miejsce na liście prezentów. Niezwykle popularna jest też biżuteria. Mimo iż surowce te znacznie podrożały, 41 proc. konsumentów planuje w tym roku obdarować swoje mamy błyskotkami, co oznacza wzrost z 34% w 2021 roku. Szacuje się, że łączne wydatki na biżuterię osiągną wartość 7 mld dolarów – informuje Forbes.

Dużą popularnością cieszą się także bony podarunkowe. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Klaviyo, jedna na pięć mam wolałoby otrzymać je zamiast prezentów.

Oszczędności

Zamiast kupować bukiet kwiatów, warto postawić na rośliny doniczkowe, które mama może posadzić w swoim ogrodzie. Zamiast zabierać mamę na brunch alternatywą może być śniadanie podane do łóżka. Jednak bez względu na to, co kupujący zaplanowali na tegoroczne obchody, eksperci ostrzegają, że tanio nie będzie.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----