Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pochodząca z Kenii Brigid Kosgei wygrała chicagowski maraton, uzyskując najlepszy czas wśród kobiet: 2 godziny, 14 minut i 4 sekundy.

25-letnia Kosgei pobiła poprzedni rekord 2:15:25, ustanowiony przez Paulę Radcliffe w Londynie 16 lat temu. Kosgei wygrała maraton w Chicago również w ubiegłym roku, z czasem 2:18:35.

„Czuję się dobrze i cieszę, ponieważ nie oczekiwano, że pobiegnę tak dobrze” – powiedziała.

Radcliffe ustanowiła swój pierwszy rekord świata w Chicago w 2002 roku, zanim nie pobiła go podczas londyńskiego maratonu. „Właśnie 17 lat temu ustanowiłam pierwszy rekord świat właśnie tutaj, w Chicago” – powiedziała Radcliffe, która brała udział w niedzielnym wyścigu. „To był dla mnie wyjątkowy dzień i dzisiaj jest wyjątkowy dzień dla Brigid”.

Kosgei wygrała również tegoroczny maraton w Londynie, z czasem 2:18:20.

Ababel Yeshaneh i Gelete Burka, obie z Etiopii, zajęły drugie i trzecie miejsce podczas niedzielnego wyścigu, osiągająco odpowiednio wyniki: 2:20:51 i 2:20:55.

Lawrence Cherono był najlepszy wśród mężczyzn, pokonując Dejene Debala o jedną sekundę. Pochodzący z Kenii Cherono ukończył wyścig w czasie 2 godzin, 5 minut i 45 sekund. Trzeci był pochodzący również Kenii Asefa Mengstu.

Cherono wygrał bostoński maraton w kwietniu, z czasem 2:07:57. Niedzielna wygrana to jego ósme zwycięstwo w maratonie.

Obrońca tytułu, Mo Farah, który ustanowił europejski rekord w ubiegłym roku, ukończył wyścig na 9 miejscu, z czasem 2:09:58.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location