Były dyrektor Fundacji Children’s Heart kradł pieniądze
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

Udostępnij swoim znajomym:

Były dyrektor wykonawczy Children’s Heart Foundation, organizacji non-profit z siedzibą na północnych przedmieściach, został oskarżony w sądzie federalnym, o oszustwo charytatywne na setki tysięcy dolarów.

Z dokumentów złożonych w sądzie okręgowym wynika, że William Foley ukradł 700,000 dolarów z organizacji, której był dyrektorem wykonawczym od czerwca 2004 roku do grudnia 2017.

Fundacji Children’s Heart nie została wymieniona w dokumentach, ale Foley prowadził organizację przez wiele lat do 2017 roku – zgodnie z rejestrami podatkowymi.

Foley przelał około 508,090 dolarów z konta bankowego organizacji na spłatę swojej prywatnej karty kredytowej, co obejmowało wydatki osobiste, takie jak odzież, pokoje hotelowe, artykuły spożywcze, opłaty za gaz i posiłki.

Foley wykorzystał również kartę kredytową organizacji do opłacenia wydatków osobistych w wysokości co najmniej 220,112 dolarów, niezwiązanych z jego zatrudnieniem, takich jak odzież, bilety lotnicze, pokoje hotelowe, bilety na imprezy sportowe, artykuły spożywcze, opłaty za gaz i posiłki.

Dokumenty oskarżają Foley’a o wypłatę około 20,604 dolarów w gotówce z konta powiązanego z organizacją i wykorzystanie tych pieniędzy na własne korzyści.

„Kolejną częścią schematu było to, że Foley sklasyfikował wypłaty dla siebie i na swoje konto jako uzasadnione wydatki biznesowe” -wynika z dokumentów.

„Fundacja Children’s Heart rozstała się z tą osobą prawie dwa lata temu, kiedy odkryliśmy z jego strony zdradę naszej organizacji i dzieci, którym służymy” – poinformowała w oświadczeniu dyrektor generalna, Barbara Newhouse. „Obecnie koncentrujemy się na naszej misji finansowania najbardziej obiecujących badań, które mogą przyspieszyć diagnozę, leczenie i zapobieganie wrodzonym wadom serca i świętujemy wiele znaczących osiągnięć w dążeniu do tego celu”.

Fundacja Children’s Heart została założona w 1996 roku i zajmuje się finansowaniem badań nad wrodzonymi wadami serca – wynika z informacji na stronie internetowej.

Monitor