----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

25 maja 2022

Udostępnij znajomym:

W nadchodzący weekend związany z obchodami Memorial Day wielu Amerykanów wyruszy w drogę. Nie powstrzyma ich nawet bijąca rekordy cena benzyny.

Z ostatniego badania przeprowadzonego przez Cars.com wynika, że 82% Amerykanów wybierających się w drogę na długi weekend wybierze podróż samochodem. W ramach oszczędności zdecydują się jednak na podróżowanie jednym samochodem z przyjaciółmi bądź rodziną lub skorzystają z samochodu elektrycznego.

Ceny benzyny

Jak widać Amerykanów nie powstrzymują nawet kwestie finansowe. Jak podaje AAA średnia cena benzyny w kraju we wtorek wynosiła 4.59 dolarów za galon. Jest to o 34% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Ceny w Illinois są nieco wyższe, średnia w stanie wynosi 4.97 dol. za galon, co stanowi wzrost o 35% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kierowcy w aglomeracji chicagowskiej płacą jeszcze więcej - aż 5.19 dolara za galon.

AAA przewiduje, że w Illinois na drogach pojawi się około 1.9 miliona kierowców, a wielu z nich będzie jeździło w systemie carpoolingu lub pojazdami elektrycznymi. Według sondażu, 87% wyjeżdżających planuje podróż z innymi, a 51% z nich twierdzi, że jest to spowodowane wysokimi cenami benzyny. Z kolei 11% kierowców samochodów będzie korzystać z pojazdów elektrycznych.

"Rekordowo wysokie ceny benzyny nie odstraszają aż takie wielu zapalonych podróżnych na Memorial Weekend, jak mogłoby się wydawać” – zauważa Jenni Newman, redaktor naczelna Cars.com.

Wygląda na to, że wielu Amerykanów jest gotowych trochę więcej wydać niż w poprzednich latach, aby odpocząć i odpowiednio uczcić ten dzień. Zmienia się jednak charakter podróżowania. Carpooling nie służy już tylko do dojazdów do pracy i szkoły, a z samochodów elektrycznych korzysta coraz więcej osób.

Stanowe i rządowe rabaty na zakup samochodu elektrycznego

Pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej powszechne, a rządowe i stanowe rabaty sprawiają, że łatwiej jest sobie na nie pozwolić. Od 1 lipca 2022 r. mieszkańcy stanu Illinois będą mogli skorzystać z ulg podatkowych na pojazdy elektryczne w wysokości 4,000 dolarów. Samochody elektryczne i hybrydowe kwalifikują się obecnie do ulg podatkowych w wysokości 7,500 dolarów, jakie oferuje rząd federalny.

Kierowcy pojazdów elektrycznych muszą jednak planować swoje podróże z uwzględnieniem stacji ładowania. "Podróż samochodem elektrycznym to coś więcej niż tylko tańsze paliwo, należy uwzględnić możliwości ładowania w kraju, który wciąż buduje swoją infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych” – przypomina Newma.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----