Dar Serca dziękuje darczyńcom
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zbigniew Grot, Joanna Zelaya, Monika Nawrot, Grażyna i Andrzej Fadrowscy, Sylwester Chrostowski, Jacek Dąbrowski i Jacek Ferdyn zostali tegorocznymi laureatami złotych serduszek przyznawanych przez Fundację Dar Serca osobom i instytucjom, które w sposób szczególny wspierają fundację w jej działalności charytatywnej na rzecz dzieci z Polski, które przyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na leczenie.

Do tej pory z tej pomocy skorzystało blisko tysiąc dzieci. Uroczystość wręczenia przez prezes fundacji Dorotę Małachowską złotych serduszek była punktem kulminacyjnym wiosennego balu „Mamma Mia”, który 27 kwietnia z udziałem blisko 300 osób odbył się sali bankietowej European Crystal w Arlington Hts.

W gronie uczestników balu obecne były podopieczne fundacji Antosia Rosembajger i Zosia Marcinkowska z rodzicami, którzy dziękowali wolontariuszom fundacji za umożliwienie przeprowadzenia w szpitalu specjalistycznym w St. Louis operacji kręgosłupa oznaczonej symbolem SDR u ich córeczek. Swoją obecnością bal zaszczycili również: burmistrz Schiller Park Nick Caiafa, popularny aktor Paweł Wawrzecki, prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich Tadeusz Młynek, prezes „Polameru” Walter Kotaba oraz wielu innych.

„Działamy już od trzech dekad. Cieszę się bardzo z faktu, że mogliśmy pomóc kilkuset dzieciom z Polski. Liczę, że w tym roku liczba ta sięgnie tysiąca pociech, które bardzo często w amerykańskich szpitalach nie tylko odzyskują zdrowie, ale również ratują swoje życie. To jest wielkie osiągnięcie całej Polonii, bo ona wspiera naszą działalność. Na początku szpital Shriners przyjmował na bezpłatne leczenie tyle dzieci, ile mogliśmy dostarczyć, nadeszły jednak trudniejsze czasy. Obecnie mamy piękny dom dla dzieci i ich opiekunów, ale dzieci leczone są w szpitalach na terenie różnych stanów. I to leczenie już nie jest bezpłatne” – powiedziała prezes Dorota Małachowska. Jednym z pierwszych polonijnych biznesmenów, którzy wsparli fundację, był właściciel Polameru oraz stacji radiowej 1030 AM i stacji telewizyjnej TV Polvision, Walter Kotaba, który jako pierwszy udostępnił swoje media do prowadzenia kwesty na rzecz fundacji. Pomoc w zakwaterowaniu i opiece nad dziećmi przez kilkanaście lat zapewniał sobotni laureat złotego serduszka, Zbigniew Grot, właściciel oddanego dla celów fundacji trzysypialniowego mieszkania. Wraz z sobotnimi laureatami w gronie sponsorów fundacji są jeszcze dziesiątki innych osób z Bogną Solak, Grażyną Maneykowską, Waldemarem Czerpakiem i państwem Lebieckimi na czele. Ceremonię wręczenia serduszek prowadziła Diane Lebiecki i Grażyna Maneykowska

W części artystycznej wieczoru wystąpił zespół pieśni i tańca Wici, a do tańca grał zespół „Słowianie” z solistką Małgorzata Panecką.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak