Dla Sanktuarium w Strzelcach Wielkich
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Bal Walentynkowy Fundacji Parafii Strzelce Wielkie, który 15 lutego z udziałem blisko 200 osób odbył się w sali bankietowej Jolly Inn, był pierwszą tegoroczną imprezą charytatywną tej fundacji. Dochód w kwocie 7,200 dolarów zostanie przeznaczony na budowę Dróżek Maryjnych wokół Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich.

„Od 14 lat zabawą serduszkową rozpoczynamy sezon działalności charytatywnej na rzecz Sanktuarium Matki Bożej Strzeleckiej. Przez trzynaście lat istnienia naszej fundacji wszystkie dochody przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z wyposażeniem konsekrowanej w 2005 roku świątyni i renowację cmentarza oraz innych obiektów parafialnych. To wszystko od naszych serc dla Maryi, która otacza opieką nasze rodziny i wiernych, którzy coraz liczniej pielgrzymują do Sanktuarium w Strzelcach Wielkich. Dzięki chicagowskiej Polonii i wszystkim, którzy nas wspierają, udało nam się bardzo wiele zrobić dla naszej małej Ojczyzny. Ogrodziliśmy cmentarz, wybudowaliśmy zgodną z wymogami unijnymi kaplicę cmentarną. W świątyni wybudowane zostały ołtarze – główny i dwa boczne. Wykonane zostało oświetlenie, zakupione zostały rzeźby Stacji Męki Pańskiej oraz zabytkowe organy piszczałkowe. Odkupiliśmy od naszej członkini dwa hektary jeziora, które wraz z terenem przekazanym przez nią posłużą pod realizacji rozpoczętej w tym roku inwestycji budowy Dróżek Maryjnych. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczony dochód z dzisiejszego balu” – powiedział prezes fundacji Stanisław Chwała.

Sobotnia zabawa w restauracji Jolly Inn obfitowała w niespodzianki. Odbyła się loteria fantowa z wieloma cennymi nagrodami oraz konkurs na stolik, przy którym panie otrzymają najwięcej czerwonych róż. Panowie mieli okazję podarować swoim partnerkom czekoladowe serduszka. Kuchnia serwowała różnego rodzaju kulinarne przysmaki, a bar nie mniej egzotyczne drinki.

Warto w tym miejscu nadmienić, że w ciągu minionych trzynastu lat istnienia, wolontariuszom tej fundacji udało się zgromadzić i przekazać do Polski pomoc w kwocie ponad 600 tysięcy dolarów. Pieniądze pochodzą z dwóch pikników realizowanych latem i dwóch zabaw – Balu Andrzejkowego i Walentynek, które tradycyjnie zapoczątkowują kolejny rok działalności charytatywnej.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak