----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

02 maja 2018

Udostępnij znajomym:

Skarbnik powiatu Cook Maria Pappas ostrzega właścicieli nieruchomości, którzy nie zapłacili jeszcze podatków za ubiegły rok. Grożą im wysokie odsetki, a ich rachunki zostaną wystawione w piątek na aukcje i przejęte przez firmy, które zajmują się ściąganiem długów. 

Niezapłacone rachunki trafiają na aukcję po dziewięciu miesiącach od upłynięcia terminu zapłaty. Do tego czasu powiat Cook nalicza co miesiąc odsetki w wysokości 1.5 procent. Jednak po aukcji nabywca długu może naliczyć odsetki do 18 procent od początkowego zadłużenia i nie musi zgadzać się na pobieranie spłaty w ratach.

Jeśli właściciele nieruchomości nie zapłacą kolejnych rachunków, dodatkowe 12 procent może zostać dodane do każdej z tych opóźnionych kwot. Bez ich uregulowania po upływie 2.5 roku, firma obsługująca dług zakupiony na aukcji może wystąpić do sądu o przejęcie nieruchomości.

Komisarz powiatu Cook Richard Boykin powiedział, że aukcja może być początkiem utraty domów dla wielu osób będących "największą inwestycją życia".

Skarbnik powiatu Cook, Maria Pappas poinformowała na początku tygodnia, że na aukcję w piątek może trafić 36,960 niezapłaconych rachunków za podatki od nieruchomości, jeśli do tego czasu nie zostaną uregulowane.

W 17,079 przypadkach dług wynosi mniej niż $1,000. Do 15,747 właścicieli nieruchomości rachunki nigdy nie dotarły, bo wezwania do zapłacenia podatków wróciły się do nadawcy. Maria Pappas powiedziała, że jej biuro próbuje znaleźć te osoby.

Najwięcej niezapłaconych rachunków podatkowych pochodzi z mniej zamożnych dzielnic Chicago i przedmieść. Na liście tej dominuje Harvey z ponad 4,352 niezapłaconymi rachunkami podatkowymi. Z Calumet City i Chicago Heights pochodzi ponad 1,000, a nieco poniżej 1,000 z siedmiu dzielnic na południu i zachodzie Chicago. Łączna kwota należna z tytułu niezapłaconych podatków od nieruchomości wynosi $183 miliony - podała Pappas.

Skarbniczka powiatu Cook nalegała, aby właściciele nieruchomości odwiedzili stronę internetową jej biura (cookcountytreasurer.com), aby sprawdzić ich rachunek podatkowy. Można także w tym celu także zadzwonić pod numer 312-443-5100.

Maria Pappas zwróciła także uwagę na to, że dziesiątki tysięcy seniorów uprawnionych do większego zwolnienia z podatku od nieruchomości może z niego nie skorzystać, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że muszą co roku wypełniać formularze, by dostać ulgę.

Monitor

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----