Dziecko śmiertelnie potrąconej kobiety walczy o życie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ekipy ratunkowe zdołały uratować dziecko ciężarnej kobiety, która zmarła z powodu odniesionych w wyniku wypadku obrażeń, uderzona przez ciężarówkę.

29-latka została zidentyfikowana jako Elizabeth Boshardy. Według pojawiających się doniesień, była co najmniej w 6 miesiącu ciąży. Kobieta przechodziła przez ulicę przy skrzyżowaniu LaSalle i Grand około godz. 11:30 we wtorek rano, kiedy uderzyła w nią ciężarówka skręcająca w lewo. Według policyjnego raportu, kobieta została przygnieciona pojazdem. Ekipy ratunkowe przybyły na miejsce w ciągu dwóch minut od zgłoszenia wypadku.

Krytycznie ranną kobietę przewieziono do szpitala Northwestern Memorail, gdzie została uznana za zmarłą o godz. 12:52. Po stwierdzeniu słabego bicia serca płodu, lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu porodu. Dziecko trafiło na oddział intensywnej terapii, ale Megan McCann, rzeczniczka szpitala powiedziała, że placówka nie może ujawnić żadnych dodatkowych informacji na temat jego stanu z powodu obowiązujących przepisów.

Według policyjnych ustaleń kierowca półciężarówki, 67-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na drodze i za to został ukarany mandatem. Na razie nie postawiono mu innych zarzutów. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie. 

Monitor