----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 czerwca 2018

Udostępnij znajomym:

Burmistrz Rahm Emanuel zaoferował prokuratorowi generalnemu USA Jeffowi Sessionsowi bilet na Ellis Island, by zwiedził muzeum imigracji. Oferta to odpowiedź na podpis Sessionsa, który jest także sekretarzem departamentu sprawiedliwości, pod rozporządzeniem dotyczącym udzielania azylu w Stanach Zjednoczonych.

Sessions stwierdził, że sędziowie imigracyjni nie powinni już zatwierdzać zgody na azyl w USA osobom, które stały się ofiarami przemocy domowej albo gangów.

"Ameryka nie będzie już miejscem przejściem do nadziei od rozpaczy, więc (zwracam się) do Jeffa Sessionsa: jeśli ostatnio nie byłeś na Ellis Island, nie martw się, zapłacę za to" - powiedział burmistrz w schronisku dla osób dotkniętych przemocą domową (domestic violence) na południowym zachodzie Chicago we wtorek. Na Ellis Island, wyspę położoną na granicy stanów Nowy Jork i New Jersey, w latach 1892–1954 przybyło około 12 milionów imigrantów.

"Kupię ci bilet Amtraku, możesz się wybrać się na wycieczkę. Nie odwracaj się od Ameryki!" - zwrócił się Rahm Emanuel do Jeffa Sessionsa. 

Nowe ograniczenia dotyczące azylu nałożone przez prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa mogą spowodować odrzucenie przez sądy imigracyjne dziesiątek tysięcy spraw osób starających się o azyl w Stanach Zjednoczonych, kobiet, dzieci i mężczyzn, którzy uciekli przed przemocą w ich krajach. Sessions w poniedziałek zdecydował o cofnięciu azylu imigrantce z Salwadoru, która była przez 15 lat bita i brutalnie gwałcona przez męża.

Co najmniej 230,000 z 711,000 petycji o azyl w Stanach Zjednoczonych zostało złożonych przez imigrantów z Ameryki Łacińskiej i Meksyku - podaje Reuters. Prawnicy twierdzą, że większość spraw opiera się na przemocy domowej lub ze gangów. Ich zdaniem po ostatniej decyzji prokuratora generalnego USA sprawy te będą o wiele trudniejsze, jeśli nie niemożliwe, do wygrania.

Chicago, jedno z miast sanktuarium, pozostaje w sporze z departamentem sprawiedliwości USA. Administracja burmistrza Emanuela pozwała departament w sprawie nowych wytycznych dotyczących współpracy z federalnymi służbami imigracyjnymi, w tym udostępniania policyjnych baz danych, w zamian za otrzymanie dotacji federalnych na bezpieczeństwo publiczne.

JT

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----