----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

06 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Biały Dom ogłosił w czwartek, że Karine Jean-Pierre zastąpi Jen Psaki na stanowisku rzecznika prasowego. Jean-Pierre, która obecnie jest jej zastępczynią, będzie pierwszą czarnoskórą kobietą wywodzącą się ze środowiska LGBTQ na tym stanowisku. Swoją funkcję obejmie 13 maja.

„Karine nie tylko wnosi doświadczenie, talent i uczciwość potrzebne na tym trudnym stanowisku, ale będzie przewodzić w przekazywaniu informacji o pracy administracji Biden-Harris” - przekazał prezydent Biden w oświadczeniu. "Jill i ja znamy i szanujemy Karine od dawna. Będzie ona silnym głosem przemawiającym w imieniu administracji i moim”.

"Jen Psaki przywróciła do sali odpraw standardy przyzwoitości i szacunku. Chcę podziękować Jen za podniesienie poprzeczki, za bezpośrednie i prawdziwe komunikowanie się z narodem amerykańskim i zachowanie poczucia humoru" - dodał.

Jak podają amerykańskie media Jen Psaki, która pełniła funkcję rzecznika Białego Domu od początku powstania administracji Bidena, ma podobno podjąć pracę w stacji MSNBC. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się już miesiąc temu, jednak sama zainteresowana do tej pory nie potwierdzała swoich planów. 

Kim jest nowa rzeczniczka Białego Domu?

Psaki opisała Jean-Pierre, jako "niezwykłą kobietę", podkreśliła jej doświadczenie, a także przypomniała, że pracowała jako doradczyni Bidena, gdy ten pełnił funkcję wiceprezydenta w administracji Obamy. Zwróciła również uwagę na historyczny charakter objęcia przez Jean-Pierre tej funkcji.

Pierre ma duże doświadczenie w kwestiach politycznych i rządowych, w tym pracę przy kampanii Bidena, a wcześniej, jako główny specjalista ds. public affairs w MoveOn.org. Pracowała także w Białym Domu za czasów poprzedniego prezydenta Obamy oraz przy kampanii Obamy w latach 2008 i 2012.  

Przez ponad rok pełniła funkcję zastępcy Psaki i kilkakrotnie udzielała dziennikarzom informacji.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----