Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policjant będący po służbie został w poniedziałek w nocy znaleziony martwy w kompleksie leśnym na północnym zachodzie Chicago. To czwarty w tym roku funkcjonariusz CPD, który popełnił samobójstwo.

40-letni funkcjonariusz Paul O. Escamilla zastrzelił się w Bunker Hill Forest Preserve. Sekcja zwłok potwierdziła, że było to samobójstwo, ósme chicagowskiego policjanta od lipca 2018 r. i czwarte w tym roku.

Burmistrz Lori Lightfoot wezwała do zwiększenia dostępności do poradnictwa i opieki psychologicznej dla funkcjonariuszy organów ścigania.

„Nikt nie powinien czuć się samotny ani myśleć, że nie ma do kogo się zwrócić, szczególnie nasi funkcjonariusze organów ścigania. Od momentu założenia munduru odpowiadają na wezwanie, które w każdej sekundzie może narazić ich życie na niebezpieczeństwo lub spowodować traumę” - czytamy w oświadczeniu burmistrz Lightfoot.

Funkcjonariusz Paul Escamilla miał na swoim koncie ponad 120 różnych wyróżnień przyznanych mu w czasie jego 17-letniej służby. Ostatnio został przydzielony do Rogers Park w charakterze asystenta dowódcy dystryktu North Side. Pozostawił żonę i troje dzieci.

“Myślę, że nigdy nie poznamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się stało... To okropne, ponieważ to był taki dobry człowiek” - ubolewał Sean Loughran, dowódca policyjnego dystryktu na północy Chicago, gdzie funkcjonariusz Escamilla rozpoczynał służbę.

Dodał, że zawsze zachęca swoich podwładnych do szukania wsparcia w programie pomocy pracownikom departamentu policji, gdy przechodzą kryzys zdrowia psychicznego.

Wskaźnik samobójstw w szeregach chicagowskiej policji jest o 60 procent wyższy niż średnia krajowa. Departament Sprawiedliwości w wydanym w ub. roku raporcie z rekomendacjami przeprowadzenia reformy CPD potwierdził zaniedbania w zakresie opieki zdrowia psychicznego i usług doradczych. Zalecono, by chicagowski departament policji zatrudnił 10 lekarzy psychologii klinicznej w ramach programu pomocy dla pracowników do 2020 roku. Funkcjonariusze mają mieć dostęp do poradnictwa w ciągu dwóch tygodni od złożenia wniosku, a w nagłych wypadkach w ciągu 24 godzin.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location