Koło Dębno Podhalańskie po wyborach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po koniec lutego na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym spotkali się członkowie Koła Dębno Podhalańskie. Relacje z działalności złożyli członkowie ustępującego zarządu na czele z prezesem Stanisławem Sarną, który od czasu minionego Sejmu Związku Podhalan pełni również funkcje wiceprezesa góralskiej organizacji ds. organizacyjnych.

Wolą uczestników zebrania skład zarządu pozostał bez zmian. Wiceprezesami są Jadwiga Pierwoła i Jan Kozioł. Funkcję sekretarza sprawuje Józef Robak. Sekretarzem finansowym jest Stanisław Zoń, a skarbnikiem Józef Zoń. Nad klubowym sztandarem czuwał będzie Wojciech Strama. Marszałkiem jest Zdzisław Leśny. Czesław Kaczmarczyk został kapelmistrzem. Duchowa opiekę nad kołem sprawuje o. Wacław Lech.

Przysięgę na wierność góralskiej konstytucji przyjął od członków zarządu kapelan Związku Podhalan, o. Jacek Palica w obecności prezesa związku Józefa Cikowskiego i wiceprezesa Zdzisława Doruli. Koło Dębno Podhalańskie między innymi zainicjowało w grudniu ubiegłego roku Festiwal „Tradycja na co dzień”. To pokaz góralskiego rzemiosła, rękodzieła i sztuki.

„Chodzi mi o to, żeby rozpoczynając kolejny etap działania koła, kiedy po przysiędze mamy nowy zarząd, życzę żebyśmy się rozwijali dalej tak dobrze, byli wspólnotą, bo tam, gdzie jest wspólnota, tam jest przyszłość” – powiedział kapelan koła o. Wacław Lech. (ab)

Zdjęcia: Andrzej Baraniak

Foto: Pamiątkowe zdjęcie członków koła i gości uczestniczących w zebraniu