Kris Dunn z Chicago Bulls zabrał dzieci na zakupy
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Grający w drużynie Chicago Bulls Kris Dunn, który wie, jak to jest dorastać w trudnych czasach, zabrał we wtorek 25 dzieci na zakupy do Water Tower Place.

Dzieci nie miały pojęcia, czego się spodziewać, kiedy weszły do sklepu Adidas w Water Tower Place. Ale tego dnia dzieciaki z Mercy Home nie tylko spotkały się z gwiazdą sportu, Krisem Dunnem, ale otrzymały również wczesny prezent świąteczny.

"Daję wam karty podarunkowe warte $500 za to, że jesteście dobrzy. To mój świąteczny prezent dla was" - powiedział Dunn.

To rodzaj świątecznego prezentu, którego te dzieci prawdopodobnie nigdy sobie nawet nie wyobrażały. 16 chłopców i 9 dziewczyn zostało wybranych ze względu na dobre wyniki w nauce i działalność społeczną. Większość pochodzi z rozbitych domów, wiele z nich doświadczyło w życiu przemocy i zaniedbania.

Ale we wtorek 14-letni Rashaun Jackson mógł kupić sobie sprzęt sportowy najwyższej klasy, nie martwiąc się, jak za to zapłaci.

"Czuję się wyróżniony. Niewiele dzieci ma taką okazję. To jedna z rzeczy, które lubię w Mercy Home. To miejsce daje mi wiele możliwości" - powiedział Jackson.

Chociaż jest gwiazdą NBA zarabiającą miliony, Kris Dunn dorastał bez wzorców ze strony swoich rodziców. Jego ojciec przeważnie był w innym stanie, a matka często przebywała w więzieniu.

"Rozumiem, przez co przechodzą. Wiem, jakie to jest trudne. Po prostu staram się coś zrobić, aby podnieść ich na duchu, zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia" - powiedział.

"To, że osoba taka jak Kris może do nich przyjść, zaoferować takie doświadczenie, spędzić z nimi tyle czasu - sprawia, że nasze dzieci będą zawsze pamiętać dzisiejszy dzień" - powiedział Jim Morrese z Mercy Home.

Jedną z rzeczy, których dzieci uczone są w Mercy Home, jest dzielenie się z bliskimi. To właśnie przyświecało niektórym dzieciom, kiedy za otrzymane karty kupowały podarunki świąteczne dla swoich najbliższych.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: