„Kto ty jesteś, Polak mały...”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Trzeciomajowa parada dzieci z Czerwonego Kapturka”

228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci z przedszkola „Czerwony Kapturek” przy 7628 W. Foster uczciły przemarszem ulicami Wietrznego Miasta w rejonie skrzyżowania ulic Foster i Overhill. Cztery grupy przedszkolaków szły wraz ze swoimi opiekunkami szły skandując hasło: „Niech żyje Polska” i śpiewając piosenki.

„Nasze przedszkole od ponad dziesięciu lat stara się kontynuować polskie święta narodowe, tradycje i obrzędy. Ważne, żeby dzieci od najmłodszych lat wiedziały skąd pochodzą, gdzie są ich korzenie i uczyły się polskości. Parada trzeciomajowa jest bardzo ważna” – powiedziała dyrektor placówki Grażyna Gałązka. Warto dodać, że także w drugiej placówce tej sieci, która znajduje się przy 1371 Prospect Ave. w Des Plaines, dzieci wyszły z przedszkola, żeby zamanifestować swoją polskość.

„Czerwony Kapturek”, to przedszkole dbające o rozbudzenie u dzieci zainteresowania polskością. Poprzez organizowanie obchodów świąt narodowych i rocznic państwowych nauczyciele pragną rozbudzić w dzieciach zainteresowanie krajem ich ojców i dziadów oraz szacunek zarówno dla własnego kraju, jak i kraju pochodzenia. Rozwijane jest u dzieci zainteresowanie symbolami narodowymi. Między innymi poprzez naukę hymnu polskiego, przekazywanie wiedzy o barwach narodowych, udział w obchodach Dnia Flagi itp.

W tych przedszkolach dzieci otoczone są fachową opieką i mają zapewnione liczne atrakcje. Profesjonalnie wykształcona kadra nauczycielska w oparciu o cotygodniowe tematyczne plany pracy prowadzi zajęcia edukacyjne dostosowane do wieku przedszkolaków rozwijając ich poznawcze umiejętności. Ciekawe projekty plastyczne rozwijają kreatywność dzieci i ich zdolności manualne. Nad rozwojem muzycznym czuwa nauczycielka rytmiki, która dwa razy w tygodniu prowadzi zajęcia tańca i śpiewu. Zajęcia prowadzone są w języku polskim. Zapisywać można dzieci już od 15 miesiąca życia.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak