03 maja 2024

Udostępnij znajomym:

Pierwsze miejsce na liście zmieniło się po tym, jak były najbogatszy mieszkaniec Illinois, założyciel Citadel, Ken Griffin, przeprowadził się na Florydę w 2023 roku.

Magazyn Forbes opublikował coroczną listę najbogatszych osób w każdym stanie, ujawniając, iż najbogatszą osobą w stanie, drugi rok z rzędu, pozostał Lukas Walton, a jego majątek wzrósł do 28 miliardów dolarów.

Walton jest wnukiem założyciela sieci sklepów Walmart Sama Waltona. Według „Forbesa” jego ojciec, John Walton, zginął w katastrofie lotniczej w 2005 roku, a Lukas odziedziczył jedną trzecią jego majątku.

W zeszłym roku majątek Waltona wzrósł o 32%, z 21,2 miliarda dolarów do 28 miliardów dolarów.

Jego wuj Jim Walton jest najbogatszym człowiekiem w Arkansas, a jego majątek szacuje się na 78,4 miliarda dolarów.

Lukas Walton pracuje jako inwestor w różnych inicjatywach środowiskowych, robiąc to głównie za pośrednictwem organizacji charytatywnej rodziny Walton. Według „Forbesa” przekazał 150 milionów dolarów Walton Family Foundation.

Najbogatsi w innych stanach

Twórca firmy Amazon Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na Florydzie, a jego majątek wynosi 194 miliardy dolarów. Założyciel Tesli, Elon Musk, jest najbogatszym człowiekiem w Teksasie z majątkiem wynoszącym 195 miliardów dolarów, podczas gdy Bill Gates ponownie jest najbogatszym człowiekiem w Waszyngtonie z majątkiem wynoszącym 128 miliardów dolarów.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Crystal Care of Illinois

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor