Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kilka miesięcy po przegranej zaciętej walce wyborczej w 45. okręgu na północnym zachodzie, były radny John Arena ma nową miejską posadę, która wiąże się z podwyżką.

Arena rozpoczął w poniedziałek pracę jako starszy doradca w Miejskim Departamencie Planowania i Rozwoju, a jego zarobki na tym stanowisku będą wynosić $123,996 rocznie.

Dziennik “Chicago Tribune” podkreśla, że Arena został zatrudniony, mimo deklaracji burmistrz Lori Lightfoot o zamrożeniu naboru nowych pracowników w ramach oszczędności budżetowych przy deficycie szacowanym na $838 milionów w 2020 r.

Rzecznika departamentu tłumaczy, że zamrożenie zatrudnienia nie dotyczyło Areny, ponieważ władze miasta rozmawiały z nim wcześniej.

Obowiązki Areny obejmują współpracę z partnerami ds. rozwoju na południu i zachodzie miasta i pomoc zewnętrznym agencjom w koordynowaniu projektów rozwoju miasta.

Dołącza on do wielu innych byłych radnych z poprzednich administracji, którzy dostali miejskie posady z ponad 100-tysięcznymi zarobkami wkrótce po przegranych wyborach.

Były radny z 10. okręgu John Pope został zastępcą komisarza w Departamencie Gospodarki Wodnej u byłego burmistrza Rahma Emanuela po tym, jak w 2015 r. pokonała go w wyborach Susan Sadłowski Garza.

Mary O’Connor została zatrudniona jako zastępca komisarza Wydziału ds. Planowania i Rozwoju po utracie stanowiska radnej w 41. okręgu na północnym zachodzie w 2015 r. na rzecz Anthony’ego Napolitano.

John Arena poparł Lightfoot w drugiej turze wyborów na burmistrza, w której pokonała przewodniczącą Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle.

Były radny Ameya Pawar powiedział, że Arena nadaje się na to stanowisko ze względu na jego zaangażowanie w rozwój niedrogich mieszkań. Arena był gorącym zwolennikiem budowy kompleksu m.in. z mieszkaniami dla rodzin o niskich dochodach, weteranów i niepełnosprawnych w dzielnicy Jefferson Park.

Arena, twierdził, że przegrał reelekcję w 45. okręgu częściowo dlatego, że tak mocno poparł ten projekt. „Wokół tego projektu pojawiło się wiele dezinformacji i negatywnych komentarzy” – powiedział. Arena przegrał walkę o trzecią kadencję z chicagowskim strażakiem i ratownikiem medycznym z Jimem Gardinerą.

W budynku z 75 mieszkaniami przy 5150 N. Northwest Highway wynajmowane będą lokale w pierwszej kolejności weteranom i osobom niepełnosprawnym. Piętnaście mieszkań zostanie zarezerwowanych dla osób o niskich dochodach, które będą dotowane przez miasto (housing-voucher subsidies). 

Przeciwnicy twierdzili, że nie chcą większego ruchu na ulicach i nowego napływu mieszkańców. Arena i zwolennicy projektu wskazywali, że większość opozycji ma swoje korzenie w stereotypach, które ujawniły się na forach internetowych i postach w mediach społecznościowych.

„Ma głębokie zrozumienie tych kwestii, jest zagorzałym zwolennikiem sprawiedliwości społecznej i przyzwoitej istoty ludzkiej” - powiedział Pawar.

Rzeczniczka burmistrz Lightfoot, Anel Ruiz, w swoim oświadczeniu także wskazała na doświadczenie w tym zakresie jako powód zatrudnienia Areny. „John Arena spędził większą część ostatniej dekady, opowiadając się za inteligentnym planowaniem miasta, które napędza inwestycje i stwarza nowe możliwości dla mieszkańców”.

Argumentów tych nie podziela Anthony Napolitano, który w zeszłym roku starł się z Areną o projekt niedrogich mieszkań.

„Jedynym wyjściem, jeśli nie popierasz urzędnika na wybieralnym stanowisku, jest udanie się do wyborów i uniemożliwienie mu zwycięstwa, i tak właśnie zrobili ludzie w tym okręgu” - powiedział Napolitano. „A teraz wygląda to jak nagradzanie kogoś za porażkę”.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location