Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Stacje wypożyczania rowerów Divvy w miejscowości Oak Park już wkrótce będą tylko wspomnieniem.

Zarząd miasteczka głosował we wtorek przeciwko przedłużeniu obecnej umowy z Motivate Internatinal Inc., firmy, która prowadzi serwis wypożyczania rowerów. Divvy było obecne w Oark Park niecałe dwa lata, zgodnie z miejskimi dokumentami, obecna umowa wygasa 24 stycznia.

Obawy wyrażane zarówno przez mieszkańców jak i członków zarządu koncentrują się na kosztach i korzystaniu z oferowanego serwisu.

Miasto osiągnęło porozumienie z Notivate, aby płacić miesięcznie $24,068 za Divvy w nadchodzącym roku i zmniejszyć opłaty za stacje o 10%, jednak burmistrz Anan Aby-Taleb powiedział, że Oak Patr straci na programie $80,000 rocznie, nawet ze zniżkami.

"Te liczby powodują, że czuję się zawstydzony. Liczby w Oak Park naprawdę nie są dobre" - powiedział członek zarządu, Bob Tucker.

Dodatkowo, podczas gdy członkostwo Divvy wzrasta o 20 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, Dan Moroney powiedział, że tylko 1 procent mieszkańców Oak Park uczestniczy w programie. 

"Miasto krzyczy: nie chcemy tego lub nie potrzebujemy" - dodał członek rady, Deno Andrews.

Kilku mieszkańców Oak Park wzięło udział we wtorkowym spotkaniu, aby poinformować o tym przedstawicieli władz.

"To jasne, że ten program nie zakończył się sukcesem" - powiedziała Lisa Pearah podczas publicznego komentarza w tej sprawie.

Jeden z rezydentów, Jim Peters, wezwał zarząd do przedłużenia obecnej umowy na kolejne trzy miesiące, po czym stwierdził, że przedstawiciele władz miasta powinni przedstawić bardziej szczegółowy plan dotyczący przyszłości Divvy w Oak Park.

Ron Burke, dyrektor wykonawczy organizacji Active Transportation Alliance, stanął w obronie programu Divvy, mówiąc, że Oak Park niewiele zrobiło, aby stworzyć odpowiednie warunki do jazdy na rowerze i powinno podjąć dodatkowe działania, aby ułatwić bezpieczniejszą jazdę na tym obszarze.

W Oak Park znajduje się 13 stacji, zainstalowanych w czerwcu 2016 roku, kiedy Divvy rozszerzyło swoje usługi na Oak Park i Evanston.

Kilku urzędników miejskich zastanawiało się, czy miasto powinno bardziej promować te usługi.

"Uważam, że nie poświęciliśmy temu programowi wystarczająco dużo czasu i zasobów, aby pozwolić mu odnieść sukces" - powiedział Abu-Taleb.

Według przedstawicieli władz miejskich, użytkownicy Divvy nie będą już mogli wypożyczać lub zwracać rowerów na stacje w Oak Park po 23 stycznia, dodając, że Motivate Internatinal Inc. ma powiadomić wszystkich obecnych abonentów z Oak Park o zmianie usług i odpowiedzieć na wszystkie ewentualne zapytania w tej sprawie.

Według Wally'ego Bobkiewicza z Evanston, jego personel ma zaproponować roczne przedłużenie kontraktu z Divvy na posiedzeniu rady miejskiej w poniedziałek wieczorem.

"W ciągu najbliższego roku planujemy uporządkowanie spraw związanych z wypożyczaniem rowerów w Evanston" - powiedział Bobkiewicz. "Nasi mieszkańcy lubią usługę wypożyczania rowerów. Evanston musi tylko upewnić się, że mamy odpowiedni program (lub programy), aby spełniać potrzeby i preferencje naszych mieszkańców".

Choć traci część swojej sieci w Oak Park, firma Divvy twierdzi, że cały system pozostaje silny, dzięki liczbie 6,000 rowerów i 37,000 członków, co stanowi wzrost z 33,000 w ubiegłym roku.

"Program Divvy nadal się rozwija, nie tylko w samym Chicago, ale w całym rejonie, gdzie każdego roku rośnie liczba podróżujących, od Chatham do Evanston" - powiedział dyrektor generalny, Michale Critzon. "Chociaż niefortunne jest to, że społeczność Oak Park nie będzie już uczestniczyć w programie Divvy, nadal będziemy aktywnie działać w zapewnieniu najlepszego możliwego systemu naszym użytkownikom, który jest dostosowany do ich potrzeb, bezpieczny i przyjemny. Oczekujemy silnego wzrostu w sezonie 2018 roku".

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location