----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Płacą za jedzenie, ubezpieczenie zdrowotne, czynsz, telefon komórkowy czy inne wydatki. Coraz więcej młodych dorosłych wydaje się zwracać do rodziców o pomoc podczas pandemii Covid-19.

Niedawne badanie wykazało, że połowa amerykańskich rodziców posiadających dzieci w wieku 18 lat lub starsze, nadal zapewnia im przynajmniej pewne wsparcie finansowe, a 26% dodaje, że wsparcie to zwiększyło się w czasie pandemii. Z analizy wynika, że rodzice ci wydają średnio około tysiąc dolarów miesięcznie na wydatki związane z dziećmi.

Za co płacą najczęściej

Artykuły spożywcze, telefony komórkowe, czynsz lub kredyt hipoteczny, ubezpieczenie zdrowotne, wakacje, wydatki na samochód i czesne były jednymi z najważniejszych kategorii, w których rodzice pomagali finansowo swoim dorosłym dzieciom.

Badanie przeprowadzone przez Savings.com wykazało również, że 62% dorosłych dzieci mieszkających z rodzicami w ogóle nie pokrywa wydatków na gospodarstwo domowe. Okazało się, że ci, którzy wnoszą swój wkład, oferowali średnio 338 dolarów miesięcznie.

Matki były nieco bardziej skłonne do finansowego wspierania swoich dorosłych dzieci niż ojcowie, a młodsi rodzice robili to częściej niż ci znajdujący się bliżej emerytury lub już na nią przeszli.

Większość, bo 65% dorosłych dzieci otrzymujących wsparcie finansowe, stanowili przedstawiciele pokolenia Z, czyli osoby urodzone po 1996 roku. Millenialsi, urodzeni w latach 1981-1996, stanowili według badania 32%.

Stwierdzono także, że prawie co piąte dorosłe dziecko, które otrzymuje wsparcie finansowe od rodziców, ma ponad 30 lat.

Dochód rodziców miał również wpływ na to, czy wspierają finansowo swoje dzieci. Około jedna trzecia rodziców z rocznym dochodem poniżej 30,000 dolarów zapewniała wsparcie finansowe swoim dorosłym dzieciom, w porównaniu z około 63% w przypadku osób zarabiających więcej niż 100,000 dolarów rocznie.

Traktują to jako swój obowiązek

Spośród wszystkich rodziców 51% stwierdziło, że nie czują się odpowiedzialni za zapewnienie wsparcia finansowego swoim dorosłym dzieciom, ale zgodnie z raportem osoby o wyższych dochodach częściej twierdziły, że uważają, że to ich obowiązek. Wśród rodziców, których dochód osobisty nie przekracza $30,000, tylko około 26% stwierdziło, że czuje się odpowiedzialny za finansowe wspieranie dorosłych dzieci.

Gdyby okazało się, że dorosłe dzieci potrzebują pomocy finansowej, jeden na czterech rodziców powiedział, że wycofałby pieniądze ze swoich kont emerytalnych, a 22% stwierdziło, że opóźniłoby przejście na emeryturę, aby zapewnić im wsparcie.

Rodzice zapewniają swoim dzieciom wsparcie na wiele sposobów, w tym finansowo przez całe dzieciństwo, ale przez większość współczesnej historii Ameryki zakładano, że regularne wsparcie finansowe ze strony rodziców kończy się wraz z osiągnięciem dorosłości lub przynajmniej po zakończeniu szkoły średniej czy collegu” – napisano na koniec raportu na stronie Savings.com. „Jednak - jak wykazują nasze badania - często tak nie jest i może to być ze szkodą dla rodziców, gdy się starzeją i zbliżają do emerytury”.

Martwią się emeryturą

Około 43% rodziców stwierdziło, że poświęciło własne bezpieczeństwo finansowe dla dobra swoich dzieci. Badanie wykazało, w przypadku rodziców, którzy nadal pracują i zapewniają finansowe wsparcie swoim dorosłym dzieciom, przeciętna osoba wydaje na swoje dzieci o 23% więcej niż na własne składki emerytalne (605 dolary miesięcznie w porównaniu z 490 dolarami).

„Ta nierównowaga jest prawdziwa, niezależnie od tego, jak blisko przejścia na emeryturę są ci, którzy wspierają finansowo swoje dorosłe dzieci” – czytamy w raporcie, który zauważa, że większość rodziców „w pewnym stopniu” lub „bardzo” martwi się perspektywą godnego życia na emeryturze.

Większość rodziców biorących udział w ankiecie miała jednak plan na przyszłość. Prawie połowa tych, którzy powiedzieli, że pomagają swoim dzieciom, planuje wycofanie wsparcia za rok lub dwa. Warto jednak zauważyć, że prawie co piąty (18%) stwierdził, że nie planuje zaprzestania udzielania pomocy finansowej swoim dzieciom.

W badaniu wzięło udział 977 rodziców z USA z co najmniej jednym dzieckiem w wieku 18 lat lub starszym. Przeprowadzono je w lutym 2022 r. Około 28% uczestników było już na emeryturze, a największy odsetek rodziców (43%) był w wieku od 45 do 54 lat.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----