----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 czerwca 2018

Udostępnij znajomym:

Wypadek samochodowy, który długo jeszcze prześladował w myślach młodego oficera policji z Barrington Hills i przyczyna śmierci świeżo poślubionej mężatki – stały się głównym tematem zeznań rozpoczętej we wtorek sprawy o morderstwo sprzed 45 lat.

Śmierć 19-letniej Noreen Kumeta Rudd w 1973 została w pierwszym momencie uznana za wynik obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym. Jej nowo poślubiony mąż, Donnie Rudd, został znaleziony na miejscu zdarzenia, tuląc ciało swojej nieżyjącej żony.

Ale ponad czterdzieści lat później obecnie 76-letni Donnie Rudd został oskarżony o zamordowanie żony i upozorowanie jej śmierci tak, aby wyglądało to na wypadek samochodowy. Jego proces o morderstwo rozpoczął się w sądzie powiatu Cook we wtorek, od zeznań policjanta, członków rodziny i emerytowanego lekarza oddziału ratunkowego.

W oświadczeniach otwierających sprawę prokuratorzy próbowali przedstawić oskarżonego jako wpływowego i z łatwością manipulującego ludźmi adwokata, który prowadził podwójne życie. Powiedzieli, że chociaż Rudd mieszkał razem ze swoją dziewczyną i czwórką jej dzieci, ożenił się z młodą Noreen Kumetą, która zmarła niecały miesiąc po ślubie. Według oskarżeń, mężczyzna odczuwał presję finansową i chciał zarobić na ubezpieczeniu w wysokości $100,000 w przypadku nieszczęśliwej śmierci kobiety.

„Pozwany nie poślubił Noreen ponieważ ją kochał” – powiedziała asystentka prokuratora, Maria McCarthy. „Poślubił ją, ponieważ chciał ją zabić”.

McCarthy poinformowała, że po śmierci żony Rudd natychmiast wrócił do swojej dziewczyny, Dianne Hart.

„Był tam (w domu Hart) w dniu pogrzebu” – wyjaśniła.

Adwokat obrony, Timothy Grace odparł, że Noreen Rudd zginęła w wyniku tragicznego wypadku, a przyczyną zgonu, wymienioną w raporcie z pogotowia, było złamanie kręgosłupa szyjnego.

Nie istnieją dowody na to, że Rudd wiedział cokolwiek na temat polisy ubezpieczeniowej swojej żony – powiedział Grace. Obrońca zaprzeczył temu, iż jego klient prowadził podwójne życie, twierdząc, że Rudd po prostu „zdradzał swoją dziewczynę”. Powiedział, że Rudd poślubił Noreen Kumetę pod wpływem impulsu.

„Zakochali się w sobie. To było impulsywne działanie” – powiedział Grace do ławy przysięgłych.

Jednym z pierwszych przesłuchiwanych świadków był Christopher Bush, który w momencie zdarzenia był świeżo upieczonym, 21-letnim policjantem z Barrington Hills. Został wezwany na miejsce wypadku w piątek, 14 września 1973 roku tuż przed północą i znalazł tam oskarżonego trzymającego ciało żony. Samochód, ktorym jechali, wypadł z jezni na pobocze.

Bish, obecnie dowódca departamentu w Georgia, powiedział, że on i inni funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, wyciągnęli kobietę z samochodu, położyli na ziemi i próbowali reanimować.

„To był opuszczony, nieoświetlony obszar” – zeznał Bish. „Po raz pierwszy spotkałem się z ofiarą śmiertelną, po raz pierwszy wykonywałem CPR”.

Podczas przesłuchania przez asystenta prokuratora, Davida Colemana, Bish powiedział, że trzymał rękę z tyłu głowy Noreen i poczuł, że jest gąbczasta. Bish dodał, że Donnie Rudd poinformował go, że jakiś samochód próbował zepchnąć ich z drogi i że Noreen wypadła z samochodu w czasie wypadku.

Bish zeznał, że Rudd wskazał na kamień, na którym miały znajdować się włosy jego żony i krew, ale Bish nigdy nie znalazł tego kamienia. Zeznał również, że na odzieży Noreen nie znaleziono trawy ani brudu.

W trakcie przesłuchania Bish przyznał, że w swoim raporcie z wypadku nie wspomniał o stanie głowy Noreen ani żadnych podejrzeniach, które mógłby mieć w tym czasie.

„Nie sądziłeś, że stało się tam coś niegodziwego? – zapytał Grace.

„Podczas badania miejsca zbrodni nie” – odpowiedział Bish.

„Czy myślałeś o dalszym zbadaniu tego wypadku” – spytał Grace.

„Tak, każdego dnia” – odpowiedział Bish.

Naciskany przed obrońcę Bish przyznał, że nigdy nie przeprowadził dalszego dochodzenia w tej sprawie po tym, jak biuro koronera orzekło, że śmierć nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Doktor Jae Han, lekarz pogotowia ratunkowego, który stwierdził zgon ofiary po tym, jak sanitariusze przywieźli ją do szpitala Shermana w Elgin, również zeznawał w tej sprawie. Wtedy ustalił prawdopodobną przyczynę śmierci jako „złamanie kręgosłupa szyjnego”. Powiedział, że również zauważył ranę na głowie, ale nie zlecił prześwietlenia rentgenowskiego.

„Nie było żadnych funkcji życiowych” – powiedział Han. „Staramy się ratować żywych”.

Prokuratorzy uważają, że Noreen zmarła w wyniku wielokrotnych ciosów w głowę.

Przesłuchania były kontynuowane w środę. W przeciwieństwie do wielu osób oskarżonych o morderstwa, Rudd oczekiwał na proces przebywając na wolności, po wpłaceniu $400,000 kaucji.

Śmierć Noreen została przeklasyfikowana jako zabójstwo w 2013 roku, gdy policja z Arlington Heights ekshumowała jej ciało w ramach śledztwa w sprawie morderstwa projektantki Loretty Tabak-Bodtke. Rudd, który był prawnikiem specjalizującym się w nieruchomościach, ale stracił licencję w 1994 roku po podejrzeniach związanych z oszustwem, pozostał podejrzany o zabójstwo swojej jednorazowej klientki, która została znaleziona zastrzelona w swoim mieszkaniu na przedmieściach.

Rozprawa ma potrwać do końca tygodnia. Jeśli zostanie skazany, mężczyźnie grozi co najmniej 14 lat pozbawienia wolności.

Monitor

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----