Przed meczem Polska – Brazylia
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Rozdanie nagród i dyplomów adeptom działającej przy Klubie Sportowym Eagles Akademii Piłkarskiej oraz ogłoszenie decyzji o organizacji meczu piłkarskiego pomiędzy reprezentacją Polski, uczestnikami turnieju mistrzowskiego w Korei oraz mistrzami świata tego turnieju, reprezentacją Brazylii, były kulminacyjnym momentem pikniku „Orłów”, który w lipcu odbył się w parku Schiller Woods na platformie dwunastej.

Po wręczeniu dorocznych trofeów i dyplomów swoim podopiecznym gratulując dzieciom i rodzicom sukcesu szef akademii Paweł Otachel przypomniał najważniejsze sukcesy minionego sezonu. „Reprezentacja jedenastolatków z naszej akademii uczestniczyła w turnieju w Polsce zdobywając szóstą lokatę. Tutaj wszystkie grupy wiekowe naszej akademii zdobyły w minionym sezonie pierwsze lub drugie miejsca. Jedynie jedna z grup uplasowała się poza podium rozgrywek”.

Z kolei prezes akademii Krzysztof Święch poinformował o przygotowaniach do meczu piłkarskiego pomiędzy reprezentacjami Polski i Brazylii. „22 września organizujemy mecz piłkarski Polska-Brazylia. W polskiej reprezentacji wystąpią zawodnicy, którzy grali na mistrzostwa w Korei. Przyleci do Chicago cała ekipa. Swoją obecność zapowiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. W reprezentacji Brazylii zagrają mistrzowie świata z 2002 roku. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Toyota Park. Już dzisiaj zapraszamy całą Polonię na to bezprecedensowe wydarzenie piłkarskie”.

Mszę na pikniku odprawił o. Paweł Witon. Imprezę zakończyła loteria fantowa i zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Góra Band”. Kuchnia serowała pyszne dania. Szczególnym wzięciem cieszyła się z golonka przyrządzona przez skarbnika klubu Bonifacego Wróbla oraz zimne piwo.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak